SPIN

Siedleccy „Terytorialsi” pobiegną wzdłuż Wisły

Aneta Borkowska poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 10:11 Siedlce

Pięciu żołnierzy służących w 53 batalionie lekkiej piechoty w Siedlcach bierze udział w Sztafecie Niepodległości zorganizowanej przez Wojska Obrony Terytorialnej.

11 sierpnia żołnierze trzynastu Brygad Obrony Terytorialnej oraz pracownicy WOT wystartowali w symbolicznym biegu wzdłuż koryta Wisły by uczcić 100 – rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Biegacze wystartowali z dwóch miejsc: ze źródła Wisły oraz z jej ujścia, by spotkać się w Warszawie. W ciągu 4 dni, 130 biegaczy pokona 1100 km.

Dziś (13 sierpnia) o godz. 19:00 we Włocławku, Terytorialsi Kujawsko – Pomorskiej Brygady OT przekażą odpowiedzialność za sztafetę – 5. Mazowieckiej Brygadzie OT z Ciechanowa, która będzie koordynowała bieg do samej stolicy. O godz. 22:30 wystartują pierwsi jej zawodnicy. Wśród 12 przedstawicieli Mazowieckiej Brygady, znalazło się pięciu żołnierzy batalionu stacjonującego w Siedlcach, między innymi szer. Barbara Jóźwiak, mama czwórki dzieci.

– Bieganie to od 5 lat moja pasja, szczególnie bieganie długodystansowe. Mam na swoim koncie wiele startów, przebiegłam ultramaraton we włoskich Dolomitach. Kiedy dowiedziałam się o Sztafecie ku czci „Niepodległej”, wiedziałam, że jako patriotka i biegaczka, muszę wystartować, to mój sposób na oddanie hołdu tym, którzy wywalczyli nam wolność – mówi.

Biegacze 5. MBOT mają do pokonania 187 km, podzielonych na 19 dziesięciokilometrowych odcinków. Trasa sztafety jest wymagająca, wiedzie drogami polnymi, wałem Wisły a nawet schodami, które biegacze będą musieli pokonać w Dobrzyniu nad Wisłą.

Uroczyste zakończenie sztafety odbędzie się jutro godz. 17:00 przed pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej w Warszawie.

źródło: Aneta Szczepaniak, rzecznik prasowy – 5. Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej

3 komentarze

  1. siedlczanin dodano 3 lata temu

    Brawo Basia!

  2. O tak dodano 3 lata temu

    Bravo terytorialsi! Bravo chlubo Polski! Do boju gotow lesne ludziki,samozwanczy zolnierze😂

  3. Pawel dodano 3 lata temu

    Tak.Po ostatniej defiladzie to man wrazenie ze wyrastaja przed jednostkami sil specjalnych.No ale coz.Antoni wprowadza swoj projekt dalej.😂😂😉

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?