SPIN

Nowy Festiwal Tańca ROZBIEG

Aneta Borkowska środa, 22 sierpnia 2018, 14:04 Aktualnie, Kultura, Zapowiedzi kulturalne

O śmierci, ludowych obrzędach, nieopowiedzianych dotychczas historiach i wędrówce ducha opowiedzą najlepsze polskie zespoły teatrów tańca przybywające do Siedlec na festiwal ROZBIEG. Teatr Tańca Caro i Maciej Kuźmiński zapraszają na pierwszą edycję Nowego Festiwalu Tańca ROZBIEG.

Odbędzie się ona w dniach 21—24 września, a wśród zaproszonych gości znajdują się najważniejsze i największe zespoły teatrów tańca z całej Polski oraz niezależne produkcje młodych, docenianych już na świecie choreografów.

We wrześniowym repertuarze zobaczymy profesjonalnych tancerzy Lubelskiego Teatru Tańca, którzy przytoczą „Historie, których nigdy nie opowiedzieliśmy” oraz Kieleckiego Teatru Tańca, prezentujących podczas jednego wieczoru aż dwie swoje produkcje. Dynamiczne „Stymulacja ciała”, które biorą na warsztat taniec jazzowy i magiczny „Poza horyzont”, spektakl o codziennej wędrówce, w choreografii Jacka Przybyłowicza.

W trakcie kolejnego wieczoru zobaczymy dwa spektakle solowe – jeden o śmierci, choć nie do końca poważnie traktowanej, w choreografii Renaty Piotrowskiej-Auffret, a drugi o wirtuozerii i perfekcji w tańcu (i nie tylko) w wykonaniu Pawła Sakowicza, nominowanego do Paszportów Polityki w 2017 roku.

Z kolei Aleksandra Borys w swoim solo „Momentum” eksperymentuje z ideą ciała ludzkiego jako przedłużenia otaczającego go środowiska. Zapraszamy również na dwa pokazy Teatru Tańca Caro – w „The Room” młodzi artyści zastanawiają się, czym jest dom, a spektakl „We Are” porusza ważne dla każdego z nas pytania, pozostawiając otwarte odpowiedzi.

Wszystkie prezentacje odbędą się w ramach działalności Polskiej Sieci Tańca, jedynej tego rodzaju inicjatywy, zainicjowanej przez Macieja Kuźmińskiego, łączącej domy produkcyjne i zespoły taneczne w całej Polsce. Planujemy też dodatkowy pokaz 29 września – będziemy wówczas gościć Polski Teatr Tańca ze spektaklem „Gorycz”, pełnym ludowych pieśni i odniesień do słowiańskich obrzędów. Zapraszamy do udziału w teatralnych i tanecznych wydarzeniach, pełnych emocji, pięknych obrazów, humoru i ironii. Oprócz teatralnych i tanecznych prezentacji, zapraszamy do udziału w wydarzeniach towarzyszących – happeningach i spotkaniach z artystami.

Pokazy w ramach festiwalu:

21 września

godz. 18:00 – Lubelski Teatr Tańca „Historie, których nigdy nie opowiedzieliśmy”

godz. 19:30 – „The Room” Teatr Tańca Caro

22 września

godz. 16:00 -Aleksandra Borys „Momentum* gdzie materia spotyka antymaterię”

godz. 18:00 – „We Are” Teatr Tańca Caro

23 września

godz. 18:00 – Kielecki Teatr Tańca „Stymulacja Ciała” | „Poza horyzont”

24 września

godz. 18.00 – Renata Piotrowska-Auffret: „Śmierć. Ćwiczenia i wariacje” | Paweł Sakowicz: „Total”

Dodatkowy pokaz:

29 września

godz. 19:00 – Polski Teatr Tańca | Kaya Kołodziejczyk „Gorycz”

Szczegółowe informacje na temat festiwalu dostępne na stronie:www.rozbieg.pl

reklama CKiS

Możliwość komentowania jest wyłączona.