SPIN

Znęcały się nad nieletnią – policja wszczęła postępowanie

Aneta Borkowska środa, 22 sierpnia 2018, 08:57 Aktualnie, Siedlce

Policja wszczęła dochodzenie w sprawie znęcania się nad nieletnią. Wczoraj (21 sierpnia) na facebooku opublikowano nagranie, na którym widać jak nastolatki każą klęczeć jednej z dziewczynek i zbliżają do niej zapalonego papierosa, później najprawdopodobniej kaleczą jej szyję.

Policja zabezpieczyła materiał dowodowy w postaci nagrań i zdjęć. Ustalono także tożsamość osób stosujących przemoc. Dziś planowane są przesłuchania osób występujących w sprawie.

Jednocześnie policja prosi o nierozpowszechnianie materiału filmowego ze względu na dobro osoby pokrzywdzonej.

autor: Agnieszka Świerczewska, KMP Siedlce

8 komentarzy

 1. Piotrek dodano 3 lata temu

  Szkola nr.11.Brawo pani dyrektor!.Brawo!

  • matka dodano 3 lata temu

   Popieram jak najbardziej. (…) od jakiegoś czasu staje się patologią. Nikt tam nie reaguje, szczególnie jeśli chodzi o nękanie. Sama dyrekcja mówi,że trzeba to przeczekać (przeczekać aż dziecko skończy szkołę i pojdzie gdzie indziej i niech tam się martwią.) Dopiero jak rodzic pójdzie wyżej lub powiadomi o takim zamiarze to coś tam próbują działać, ale z różnym skutkiem. Nic dziwnego, że tak wielu uczniów przechodzi do innych szkół (w tym roku nawet cała 2 klasa) ze względu na przyzwolenie na takie zachowania w szkole (szykanowanie, bicia, przemoc psychiczna). Zresztą spora część nauczycieli sama źle traktuje uczniów, prześladuje, ale jak przychodzi co do czego to ręka rękę myje.Oczywiście jest kilku może kilkunastu nauczycieli z powołania, którzy stoją za uczniami, ale reszta to masakra. Kto miał już styczność z dyrekcją w takich sprawach, ten wie o co chodzi. Ogólnie nie polecam tej szkoły- kiedyś to była renomowana szkoła z klasa, a teraz… dzieci poszufladkowane, najlepiej udawać, że problemu nie ma. Dzieci wpływowych/zamożnych rodziców mają w tej szkole bardzo dobrze. Omijać szerokim łukiem.

 2. Łukasz dodano 3 lata temu

  Kryminał dla dyrektor i pedagog i nauczycielek ktore o tym wiedziały i zamiatały pod dywan wszystko

 3. Mariusz dodano 3 lata temu

  Co macie do szkoły, nauczycieli i dyrektorki? Czy to zaistniało w roku szkolnym, na terenie szkoły, czy to s a ich dzieci, czy rodzice nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za swoje dzieci, tylko zawsze wszystkiemu jest winna szkoła? macie bezstresowe wychowanie, nauczycie w szkole nie może podnieść głosu na ucznia, bo wtedy rodzice przypominają sobie, że to są ich dzieci i nikt nie ma prawa na nie krzyczeć, a murem za nimi stoją media z góry wydające wyroki jak to okrutny nauczyciel skrzywdził dziecko. Nauczycie może zareagować tylko na zasadzie rozmowy "Jasiu źle zrobiłeś, nie rób tego więcej", a z reguły przysłowiowy Jasio i tak to oleje. Życzę trochę rozsądku i zainteresowania się swoimi dziećmi, a nie liczyć że ktoś was w tym wyręczy, bo wtedy efekty będą właśnie takie, jak opisano.

 4. Xxx dodano 3 lata temu

  Gdyby szkoła zareagowała duzo wczesniej nie doszłoby do tego zdarzenia ale … przeciez trzeba dbac o dobry wizerunek szkoły i wszystko wyciszyc i zamiesc pod dywan. Mam nadzieje ze ludzie nie dadza sobie zamydlic oczu . To jest dowód ze nie słucha sie dzieci… i lekcewazy sie ich problemy…

 5. zorientowany do Mariusz dodano 3 lata temu

  W tej szkole sami nauczyciele prześladują uczniów na różne sposoby, a jeśli chodzi o trudne sytuacje w szkole to są zamiatane a jeśli już coś się robi to tylko dla pozorów. czekają aż rodzice sami przeniosą dziecko do innej szkoły. bywa tak, że osoba winna zostaje ukarana, ale co najśmieszniejsze taką samą karę ponosi uczeń poszkodowany- gdzie tu logika i wychowanie? ktoś cię biję i za to zostajesz ukarany 🙂 takie i wiele paradoksalnych rzeczy się tam dzieje. Pisać można by wiele… ale należy omijać tą szkołę z daleka dla dobra dziecka.

 6. Janek dodano 3 lata temu

  Warto się przyjrzeć kto tam pracował jako psycholog…

 7. Ignacy dodano 3 lata temu

  To akurat nie dotyczyć będzie komentarza p. Mateusza.
  Stanisław Lem miał napisać następujące słowa :
  " Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów dopóki nie poznałem internetu".
  Od siebie dodam, ze nie ma co wdawać się z mądrymi inaczej, bo to tylko ich wtedy dowartościowuje.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?