SPIN

Strefa na Zdrowie – bezpłatne badania w Siedlcach

Aneta Borkowska piątek, 24 sierpnia 2018, 08:57 Społeczeństwo

2 września na Błoniach Siedleckich przy ul. Poniatowskiego podczas Międzynarodowych Dni z Doradztwem Rolniczym odbędą się bezpłatne badania w ramach akcji Strefa na Zdrowie.

Badania rozpoczną się o godz. 10.00 i potrwają do 18:00. Mieszkańcy Siedlec i okolic w ramach Strefy na Zdrowie będą mogli wykonać następujące bezpłatne badania i konsultacje:

– kardiologiczne: badanie cholesterolu, glukozy, badanie wieku serca oraz konsultacje kardiologiczne

– endokrynologiczne: badanie TSH, konsultacje endokrynologiczne

– pulmonologiczne: badanie spirometryczne, konsultacje pulmonologa

– okulistyczne: badania przesiewowe w kierunku jaskry: pomiar ciśnienia w gałce ocznej i badanie dna oka, konsultacje okulistyczne

Ideą akcji Strefa na Zdrowie jest ułatwienie dostępu do badań, porad lekarskich i edukacji zdrowotnej pacjentom w wieku powyżej 40 r. ż. To także odpowiedź na długi czas oczekiwania w Polsce na wizytę u specjalisty. Na zainteresowanych czekać będą specjaliści, którzy przeprowadzą wywiad, sprawdzą stan zdrowia oraz podpowiedzą jak o nie dbać. Każdy pacjent oprócz badania otrzyma fachową poradę lekarza specjalisty oraz ewentualne wskazania do dalszego leczenia.

Aby skorzystać z badań i porady specjalisty nie jest wymagane skierowanie.Dodatkowo będą prowadzone przez lekarzy pogadanki na temat zawału serca, cukrzycy i stanu przedcukrzycowego, POCHP oraz jaskry.

autor: Marta Gawrylik, starsza specjalistka ds. Brand PR | Marketing HCP / Polpharma

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?