SPIN

Można już korzystać ze stacji ładowania aut elektrycznych

Aneta Borkowska wtorek, 4 września 2018, 15:55 Aktualnie

Pięć stacji ładowania samochodów elektrycznych uruchomiono właśnie w Siedlcach. Inwestycję sfinansowała PGE Nowa Energia.

Uruchomiono trzy szybkie stacje ładowania oraz dwie stacje o normalnej mocy. Te silniejsze obsługują ładowanie prądem stałym o mocy 50kW, oraz ładowanie prądem zmiennym o mocy do 22kW. Ładowanie prądem stałym na tych stacjach pozwala na naładowanie baterii samochodowej o przeciętnej pojemności od 0 do 80% w czasie krótszym niż 30 minut. Dwie stacje o normalnej mocy to urządzenia ładujące samochody prądem zmiennym o mocy 2 x 11 kW.

Stacje ładowania PGE będą udostępniane dla wszystkich użytkowników samochodów elektrycznych. Będzie można z nich korzystać na zasadach promocyjnych przez sześć miesięcy od momentu uruchomienia.

Adresy nowych stacji ładowania:

– ul. Pułaskiego przy Urzędzie Miasta – stacja dużej mocy

– Dworzec PKP, pl. Zdanowskiego 1 – stacja dużej mocy

– ul. Katedralna 3 – stacja dużej mocy

– ul. Wiszniewskiego 4 – stacja normalnej mocy

– ul. Monte Cassino 42 – stacja normalnej mocy 2 x 11kW AC

Na oznakowanych miejscach do ładowania samochodów elektrycznych nie można parkować pojazdów spalinowych. Mogą na nich pozostawać wyłącznie samochody elektryczne i to tylko na czas ładowania.

źródło: UM Siedlce

2 komentarze

  1. Przedsiębiorca dodano 3 lata temu

    Widzę, że budżet PGE jest jak z gumy. Finansuje w Siedlcach drużyny sportowe, festyny, dni doradztwa rolniczego. Teraz stacje ładowania. Ciekawe jak szybko przyjdzie nam za te fajerwerki zapłacić. Wtedy zrozumieją co mniej zorientowani, że nic nie ma za darmo. A swoją drogą lansowanie się przy okazji wydawania naszych pieniędzy jest po prostu niesmaczne.

  2. Darek dodano 3 lata temu

    Dla mnie nieważne skąd – ważne że są… o to chodzi w rozwoju elektromobilnosci zeby stawiac ładowarek jak najwiecej. Jak narazie widac ogromny postep – stacji chociazby samego greenway'a jest w tej chwili ponad 60 a to dopiero poczatek. chodzi przeciez o sluszna inicjatywe

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?