SPIN

Stracili 50 tysięcy złotych

Aneta Borkowska czwartek, 6 września 2018, 14:24 Siedlce

Oszuści metodą na policjanta zaatakowali ponownie i tym razem starsi mieszkańcy Siedlec stracili oszczędności życia.

Do 80 letniej mieszkanki Siedlec zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta z informacją, że jej syn został zatrzymany w związku z wypadkiem, w którym zginęła kobieta. Mężczyzna poinformował, że potrzebne jest zabezpieczenie pieniężne w jak najwyższej kwocie, aby syn został zwolniony. Starsza pani wraz z mężem udała się do banku gdzie wypłaciła 50 tys zł.

SONY DSC

Kiedy oszust zorientował się, że kobieta jest w towarzystwie męża polecił aby udał się on pod budynek Sądu Rejonowego w Siedlcach, gdzie będzie mógł zobaczyć się z zatrzymanym przez policję synem. Kobieta natomiast udała się na miejsce wskazane przez dzwoniącego i tam przekazała pieniądze młodemu mężczyźnie, który do niej podszedł.

Następnie starsi państwo wrócili do mieszkania i mieli czekać na dalsze informacje w sprawie syna. Oczywiście nikt już się z nimi nie skontaktował. Po kilku godzinach zgłosili więc zdarzenie w KMP Siedlce.

Policja po raz kolejny apeluje aby w żadnym wypadku nie przekazywać pieniędzy nieznajomym osobom i nie przelewać ich na wskazane konta. Jeżeli nie możemy zweryfikować informacji najlepszym posunięciem będzie skontaktowanie się z Komendą Miejska Policji w Siedlcach na numery alarmowe 112 lub 997.

kom. Agnieszka Świerczewska, KMP Siedlce

Komentarze (1)

  1. Edek bez kredek dodano 3 lata temu

    Może warto byłoby przejrzeć wszystkie czynne kamery monitoringu ?
    Może któraś z nich uchwyciła hieny ?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?