SPIN

Przyszli kolejarze złożyli ślubowanie

Aneta Borkowska poniedziałek, 10 września 2018, 13:18 Społeczeństwo

Wraz z początkiem roku szkolnego, uczniowie siedleckiej „Kolejówki” złożyli uroczyste ślubowanie. Było to ważne wydarzenie dla całej społeczności szkolnej. Młodzież rozpoczęła w tym roku naukę w klasach objętych patronatem PKP Intercity i PKP PLK S. A.

W marcu podpisano umowy patronackie na utworzenie nowych kierunków kształcenia w zawodach technik automatyk sterowania ruchem kolejowym i technik elektroenergetyk transportu kolejowego. Umowa zakłada współpracę szkoły ze spółkami kolejowymi oraz gwarancję zatrudnienia jej absolwentów. Obecni na ślubowaniu goście: Ewa Gruszka – dyrektor PKP Intercity i Andrzej Kmiecik- dyrektor Zakładu PKP PLK S. A. w Siedlcach podkreślili, że wykształcenie fachowców i przygotowanie uczniów do odnalezienia się na konkurencyjnym rynku pracy to główny cel siedleckiej szkoły.

– Spółki kolejowe dbają o przyszłą kadrę już na etapie edukacji szkolnej. Dlatego też przedstawicieli PKP nie mogło zabraknąć na ślubowaniu – powiedziała dyrektor szkoły Alina Brochocka.

Uczniowie klas patronackich otrzymali od przyszłych pracodawców upominki na początek edukacji w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6.
W swoim wystąpieniu, dyrektor szkoły zaznaczyła, iż wielu uczniów, którzy ukończyli szkołę w ubiegłym roku, już zasiliło kadrę pracowniczą w PKP Intercity i PKP PLK S. A. na różnorodnych stanowiskach.

Organizatorzy uroczystości podkreślili, że rok, w którym młodzi rozpoczęli edukację w murach nowej szkoły jest rokiem szczególnym, ze względu na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji na placu szkoły posadzono sześć Dębów Pamięci na cześć Ojców Niepodległej: Józefa Piłsudskiego, Ignacego Daszyńskiego, Ignacego Paderewskiego, Wincentego Witosa, Romana Dmowskiego i Wojciecha Korfantego. Każda klasa I posadziła razem z nauczycielami i zaproszonymi gośćmi te wyjątkowe drzewa,
o które będzie dbała przez najbliższe lata.

Na zakończenie uroczystości młodzież podpisała akt ślubowania, a następnie złożyła go na ręce dyrektor szkoły.

źródło: ZSP 6

Komentarze (1)

  1. Siedlczanin dodano 3 lata temu

    Coraz bardziej podoba mi się siedlecka "Kolejówka"!

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?