SPIN

Koalicja antypisowska w Siedlcach. Do PO, .N i SLD dołączyło PSL

redakcja czwartek, 13 września 2018, 22:19 Siedlce

Do koalicji „Lepsze Siedlce” przystąpiło Polskie Stronnictwo Ludowe. Poinformowała o tym kandydatka na prezydenta Siedlec Magdalena Daniel. – Swoje polityczne poglądy zostawiamy w pieleszach domowych – powiedziała członkini Nowoczesnej.

PSL będzie tworzyć „Lepsze Siedlce” razem z Platformą Obywatelską, Nowoczesną i Sojuszem Lewicy Demokratycznej. Projekt nieoficjalnie wspiera także partia „Wolność”.

– „Lepsze Siedlce” zgromadziły wszystkie demokratyczne siły, jest w nich przestrzeń dla każdego, poglądy polityczne zostawiamy na wybory sejmowe, tudzież w pieleszach domowych – powiedziała Daniel dodając, że dla „LP” najważniejsze jest zapewnienie „zrównoważonego rozwoju miasta i przez to mieszkańców”. – Zapraszamy do współpracy ludzi z różnych środowisk.

Polskie Stronnictwo Ludowe chce poprzeć ten projekt. Projekt, który zakłada, że wszyscy razem możemy zrobić dużo, dużo więcej – powiedziała Janina Ewa Orzełowska. – Ta koalicja jest otwarta na wszystkich, którzy chcą dobrze dla mieszkańców miasta. Osoba Magdy łączy nas wszystkich, bo swoją pracą pokazała, jak bardzo ważna jest empatia i społeczne podejście do siedlczan.

Jesteśmy zjednoczeni w Siedlcach, łączą nas Siedlce – podkreślił Krzysztof Chaberski przewodniczący lokalnej PO. – Warto było wykonać tę pracę, bo Siedlce zasługują na lepszą zmianą i taką właśnie jest nasz projekt – dodał.

Maciej Drabio, który przewodzi lokalnym strukturom SLD powiedział, że „wykonanie chodników nie ma opcji partyjnej”. – Robi się je albo dobrze albo źle. To samo z ulicami i innymi inwestycjami w samorządzie. Te idee zawsze nam przyświecały, dlatego tym łatwiej było nam porozumieć się z ludźmi, którzy reprezentują inne partie polityczne, ale bliskie są im wartości demokratyczne – tłumaczył. Drabio zaznaczył, że „Lesze Siedlce” stawiają na rozmowę i na kontakt z mieszkańcami. – Będziemy mówić co chcemy zrobić w Siedlcach i co nam się nie podobało. Tak naprawdę, ta koalicja powstała w dużej mierze dlatego, że łączy nas to, że nie podoba nam się to, w jakim kierunku idą Siedlce.

Przedstawiciele „LP” nie chcieli zdradzić lokalnym mediom jaki program dla Siedlec przygotowali. – On już jest, ale ja nie widzę powodu, żeby go w szczegółach ujawniać – powiedziała kandydatka na prezydenta. Dodała, że zostawiają to na inaugurację kampanii, a ważnym punktem programu ma być oświata.

19 komentarzy

 1. ztejsamejstrony dodano 3 lata temu

  Na tym zdjęciu widać kto jest najważniejszy i kto tym interesem kieruje? Stoi za panią doktor. Kordaczuk chce być dalej vice dyrektorem muzeum, to rozumiem ale na co ten patronat ubecki panu Chaberskiemu?

 2. Ciekawie to wyglada dodano 3 lata temu

  Mdli mnie, a jeszcze nie jadłem śniadania. To już wszyscy, czy jeszcze kogoś dołączycie do tego koalicyjnego tworu. Proszę przejrzeć głosowania waszej kandydatki na prezydenta kiedy była w STSie i jako radna decydowała razem z PISem o powiększaniu zadłużenia miasta. Może te głosowania opublikujecie szanowna koalicjo w kampanii.

 3. lepsze dodano 3 lata temu

  Lepsze Siedlce : zomowcy – peowcy – ubowcy ?

 4. Daniel J. dodano 3 lata temu

  Gratuluję pani redaktor "trafnego" sformułowania nagłówka. Antypisowka koalicja…. Jest PiS (Prawo i Sprawiedliwość), jest PO (Platforma Obywatelska) itp. Nie czytałem nigdy na Waszym portalu sformułowań typu PlatfOrmerska, Kukizowska, eSeLDowska itp. To tak jakbym powiedział: Pani redaktor Borkowszczak. Sugeruje to od razu że Pani poprostu nie lubię … a tak przecież nie jest sąsiadko z Sokołowskiej 81 🙂

 5. Trolling dodano 3 lata temu

  Trolle działają. Niektóre komentarze dokładnie takie same jak na stronie Tygodnika Siedleckiego.

 6. Anty dodano 3 lata temu

  Program dla Siedlec-pewnie ta sama retoryka co reszcie kraju. Walka z PiS. Zero konkretów, mdli mnie od tego. Życzę powodzenia ja tego nie kupuje. Cztery lata w kolo to samo

  • za nawet przeciw dodano 3 lata temu

   Jest tylko jedna i słuszna z której od 12 lat bije dobroć, miłosierdzie, zrozumienie dla pozostałych(czytaj swoich)

 7. Roman dodano 3 lata temu

  Mam nadzieję, że chodź przez chwilę nie przełożycie swoje kariery i koterie władzy nad należną miastu i siedlczanom SŁUŻBĘ. O tym i o lekcji JPII dawno zapomniał utępujący w cieniu lepkich interesów … Siedlce mają szansę być Wolnym miastem, uwolnionym od prywaty klanu Tchurzliwych Interesariuszy. Nie zapominajcie o tym, że nie jest to partyjno-prywatny żłób a pełne młodych miasto, których nie możecie dalej poniewierać i slazywać na migracje i emigrację.

 8. Anonim dodano 3 lata temu

  Panie Chaberski stworzył Pan to wszystko i co tak Pan to oddaje byłej radnej z STS ? . Powiem szczerze gdyby Pan startował to bym na Pana głosowała , a tak się zastanawiam .

 9. Mińszczanin dodano 3 lata temu

  Te osoby na pewno nie patrzą w jednym kierunku ale w jednym interesie

 10. Anonim dodano 3 lata temu

  Sitnikowi robią prezent. Kto zaglosuje na taki twór. Do roboty szanowni Państwo. a nie na ciepłe posadki samorządu. Andrzej pogoń to towarzystwo

 11. olo dodano 3 lata temu

  o ile mnie pamięć nie myli to ta pani była w STS i razem z PiS zadłużała Miasto – chyba jej nie wierzę

 12. Siedlczanin @@@ dodano 3 lata temu

  Co za tytuł? Przymiotnik "antypisowska" ma oddawać program tej grupy chętnych podejmować zadania publiczne w nowej kadencji? To stanowczo za mało. Niech państwo ze zdjęcia pokażą sensowny program. Zobaczymy co to za ptice!

 13. Elza dodano 3 lata temu

  I tak wygra PiS …
  Toz to Siedlce i wszystko na ten temat…
  🙁

 14. Jan dodano 3 lata temu

  To takie kogiel mogiel z dzbuków politycznych . Oddając głos na tą panią w małym kapeluszu oddajesz głos na synusia pisowskiego Tchurzewskiego i na układ który w Siedlcach gryluje miasto od dwudziestu lat conajmiej.amen

 15. Były Siedlczanin dodano 3 lata temu

  ….. w trakcie pisania komentarza ,ba .. nawet już przed poczułem niesmak. Ale rozpędziłem się i napiszę .
  Przeczytałem kilka artykułów ,,kto z kim"w tych wyborach. Bo za ile ile nie dostrzegłem ,chociaż jestem bardzo na to uczulony.
  Po kilku latach nie obecności w naszym Grodzie dostrzegłem że bardzo mało nowych twarzy . Jedynie szyldy się pozmieniały.
  Boże co za pech! Chociaż czuję się już byłym siedlczaninem , wpis w dowodzie mówi co innego… czyli że nawet mógłbym zagłosować..tylko na kogo?.
  Ci którzy byli kiedyś razem są teraz na przeciw i odwrotnie.
  Normalnie DYLEMAT
  -Tato ? Co to jest dylemat?
  -Dylemat synku to jest takie coś że ,jakbyś leżał na środku łoża . Z lewej ładna kobieta z prawej gej i nie wiesz do kogo się odkręcić plecami.

 16. aro dodano 3 lata temu

  GDZIE RELACJA ZE 100 LECIA ŻÓŁKIEWSKIEGO ???????? Tylko propaganda wyborcza ?

 17. Tylko KAROL dodano 3 lata temu

  Co by nie tworzyć , to i tak wygra Karol.

 18. an dodano 3 lata temu

  A tam z tyłu stoi bus, który was wywiezie na białe niedźwiedzie.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?