SPIN

Koncert z cyklu „Spotkania z muzyką. Małe Filharmonie

Aneta Borkowska czwartek, 13 września 2018, 11:14 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 20 września o godz. 8.30, 9.30 i 10.30 do Sali Białej na koncerty z cyklu „Spotkania z muzyką. Małe Filharmonie”.

Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach oraz Filharmonia Narodowa w Warszawie zapraszają na kolejny cykl koncertów pt. „Spotkania z muzyką. Małe filharmonie” w roku szkolnym 2018/2019. Jest to całoroczny program edukacji muzycznej przeznaczony dla dzieci z przedszkoli i uczniów szkół podstawowych w wykonaniu Artystów Filharmonii Narodowej w Warszawie. 20 września odbędzie się pierwszy koncert z cyklu pt. „Na żołnierską nutę – w 100. rocznicę odzyskania Niepodległości”.

Stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości uczcimy również koncertem pieśni i piosenek z żołnierskiego śpiewnika – tych, które towarzyszyły walce o wolność w XX wieku oraz tych, które są świadkami naszej najnowszej historii. Znajdziemy wśród nich utwory o wydźwięku bohaterskim, żartobliwe przyśpiewki i tchnące zadumą ballady partyzanckie. Śpiewom towarzyszyć będzie trąbka – najbardziej wojskowy z instrumentów. Zagramy na niej rozmaite sygnały i objaśnimy ich znaczenie. Wszystkich słuchaczy zaprosimy do wspólnego śpiewania, a najmłodszych także do zabawy w żołnierzy, czyli na prawdziwą wojskową musztrę przy dźwięku trąbki.

Każdy koncert poruszający inną tematykę, prezentujący różnych wykonawców prowadzony jest przez jednego, stałego prelegenta. Programy występów są różnorodne, dostosowane do wieku odbiorcy. W przystępny i łatwy sposób podawana jest krótka lekcja historii muzyki ilustrowana utworami wykonywanymi na żywo.

Wyrażamy przekonanie, że poprzez uczestnictwo młodzieży w proponowanych cyklach koncertowych przyczynimy się do wzbogacenia ich wiedzy o muzyce oraz kształtowania osobowości młodego pokolenia. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do kameralnej, klimatyzowanej Sali Białej, by w pełni czerpać radość ze sztuki jaką jest muzyka.

W roku szkolnym 2018/2019 proponujemy godziny: 8.30, 9.30, 10.30 dla szkół podstawowych oraz dla przedszkoli. Wszystkie spotkania odbędą się w czwartki. Bilet na 1 koncert – 5 zł za osobę. Opiekunowie GRATIS!

Liczba miejsc ograniczona!!!

Rezerwacja biletów: dział merytoryczny: tel. (025) 794 31 01, kom. 602 377 388 – instruktor Magdalena Czmoch.

Terminy i tematy kolejnych koncertów:

4 października 2018: Tajemnice kameralistyki – kwintet fortepianowy/Pięciu wspaniałych

8 listopada 2018: Ameryka, Ameryka/Po drugiej stronie tęczy

6 grudnia 2018: Stanisław Moniuszko – Verbum Nobile

10 stycznia 2019: Roztańczona Europa – Tańce Rosyjskie i Ukraińskie/Każdy taniec ma swoją historię

21 lutego 2019: Z blaskiem i precyzją/Muzyczne fajerwerki

7 marca 2019: Muzyczne portrety – Wojciech Młynarski/Szukając piosenki

4 kwietnia 2019: Tryptyk Polski/Dźwięki, szepty, zgrzyty

9 maja 2019: Z jazzem przez świat

13 czerwca 2019: W kręgu Szekspira/Dawno, dawno temu…

reklama MOK

Możliwość komentowania jest wyłączona.