SPIN

Otwierają Monte Cassino

Aneta Borkowska czwartek, 13 września 2018, 16:36 Siedlce

Dzisiaj wieczorem około godz. 20. otwarta dla ruchu zostanie ul. Monte Cassino po remoncie. Drogowcy wykonują ostatnie prace przy malowaniu oznakowania poziomego.

Przebudowa objęła wymianę oświetlenia ulicznego, przebudowę chodników i nową nawierzchnię jezdni oraz wybudowanie ścieżek rowerowych. Całość inwestycji wyniosła 1 314 tys. zł. Miasto uzyskało na to zadanie wsparcie w wysokości 500 tys. z Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalne.

W związku z otwarciem ulicy od jutra (14 września) linie 4 oraz 28 będą kursowały swoimi podstawowymi trasami.

źródło oraz fot: UM Siedlce oraz MPK Siedlce

8 komentarzy

 1. Grażyna dodano 3 lata temu

  Świetna wiadomość! Brawo!

 2. czytelnik dodano 3 lata temu

  Ulica może piękna, ale samochody na ścieżce rowerowej, mam nadzieję, że tylko dziś do momentu otwarcia, inaczej to poooooomyłka inwestycji.

  • Rower dodano 3 lata temu

   Bardzo słuszna uwaga. Takie sytuacje są nagminne. Publikując takie zdjęcie, to chyba zobowiązanie dla policji aby właścicieli tych pojazdów co najmniej pouczyć.

 3. Droga donikąd dodano 3 lata temu

  Za komuny wydzielano pasy drogowe w Siedlcach na drogi dwupasmowe. Wyszyńskiego, Brzeska, Monte Cassino przed i za Warszawską, Warszawska, Świerczewskiego (obecnie Piłsudskiego), Prusa. Przy każdej kolejnej inwestycji nic z tego nie zostaje (chyba władzy wydaje się że ubyło samochodów). Coraz węższe drogi, coraz wolniej się jedzie. Kolejne inwestycje nic nie poprawiają (mimo wydanych ogromnych pieniędzy). Tunel wybudowano, korki nie mniejsze niż były. Planiści i drogowcy superstar.

 4. mieszkaniec dodano 3 lata temu

  Co za (…) wymyślił tam tak wielką ścieżkę rowerową? W tym mieście chyba poziom intelektualny jest tak niski że dzieci w przedszkolu miałyby lepsze pomysły

 5. Wilga dodano 3 lata temu

  Istnieje teoria, która pokazuje zależność jakości dróg od ilości aut. Im lepsze drogi tym więcej samochodów!

 6. Pyt dodano 3 lata temu

  A przy okazji – coś chyba nie wyszło, skoro już jest znów rozkopana (jakaś awaria) – to się nie powinno zdarzyć !!!

 7. ja dodano 3 lata temu

  w sobotę ok 19-tej stała maszyna i kopała, w niedzielę pod wieczór już tam były położone płyty chodnikowe. Nóż się otwiera sam w kieszeni…..

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?