SPIN

Ma przypominać i uczyć historii

Aneta Borkowska wtorek, 18 września 2018, 07:18 Siedlce

W Siedlcach na murze więzienia od strony ul. Świętojańskiej powstał mural. Ma on upamiętniać setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Autorem projektu jest siedlczanin Piotr Jurkowski, a wykonawcą Tomasz Gałecki. Ci sami mężczyźni stworzyli 3 lata temu mural 35-lecia Solidarności.

– Jest na mi orzeł w koronie, polska flaga, daty powstań i nazwiska sześciu tzw. ojców niepodległości: Daszyńskiego, Dmowskiego, Korfantego, Paderewskiego, Piłsudskiego i Witosa – mówi jeden z pomysłodawców Maciej Kublikowski. – Dodatkowo umieszczone są ważne daty powstań: kościuszkowskiego, listopadowego, krakowskiego, styczniowego, odzyskania niepodległości i cudu nad Wisłą – dodaje.

Oficjalne odsłonięcie muralu zaplanowano na najbliższy piątek (21 września) o godz. 16.45. Później w Sali Białej odbędzie się uroczystość, a podczas niej wręczenie Krzyży Wolności i Solidarności działaczom niepodległościowym z terenu Siedlec oraz koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Karoliny Karcz.

4 komentarze

 1. WDR dodano 3 lata temu

  Brakuje jeszcze jednej ważnej postaci, ale to każdy wie że pod Grunwaldem też czynnie brał udział i w obaleniu komunizmu również 😉

 2. byly siedlczanin. dodano 3 lata temu

  Odzyskania niepodleglosci?😂😂😂 Przeciez my podlegamy Watykanowi matoly.

  • Pytanie dodano 3 lata temu

   Doprawdy? Czy ty podlegasz?

 3. byly siedlczanin. dodano 3 lata temu

  Cisza???Prawda boli siedleckie 9…).Pamietajcie kazdego dnia ze wasze podatki ida do Watykanu.A Wy zbieracie p ieniadze na chodniki i scieszki rowerowe 😂😂😂😂Robia Was ……….a

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?