SPIN

Centrum Przesiadkowe już działa

Aneta Borkowska poniedziałek, 24 września 2018, 11:59 Siedlce

Siedlczanie mogą już korzystać z Centrum Przesiadkowego przy ul. Pileckiego. Dziś po sześciu miesiącach budowy obiekt został oficjalnie otwarty.

– To tak naprawdę dwa duże obiekty – mówi naczelnik wydziału dróg w wydziale miasta Wojciech Cylwik. – Parking wielopoziomowy na 300 pojazdów oraz wiata przystankowa na 18 autobusów – dodaje.

Jako pierwszy z nowo otwartego Centrum zaczął korzystać miejski przewoźnik, czyli MPK. Zatrzymywać się tam będzie 6 linii: 9, 22, 24, 25, 31 i 35.

– Dodatkowo uzgodnione korzystanie ma też PKS Sokołów, trwają jeszcze ostatnie formalności, ale myślę, że na dniach będzie korzystał – mówi Mariusz Myrcha z referatu infrastruktury

Budowa Centrum kosztowała prawie 15 mln zł z czego 11,5 to środki unijne. Poza dwupoziomowym parkingiem, wiatą autobusową jest także parking dla rowerów, postój taksówek i budynek obsługi.

37 komentarzy

 1. Siedlce dodano 3 lata temu

  Moim zdaniem powinni korzystać wszyscy przewoznicy, którzy są na obecnym Dworcu Autobusowym w Siedlcach. Chyba, że nas stać na dwa dworce?
  I jeszcze jedno pytanie – Centrum przesiadkowe powinno mieć budynek obsługi pasażera z poczekalnią, kasami, toaletami i sklepami, gdzie można kupić coś do picia i jedzenia. A w tej chwili jest tylko jakaś chyba prowizoryczna budka z kasami i toaletami. A jak będzie zima to dobrze byłoby się schować w poczekalniu.
  I jeszcze parkingi – wspaniały pomysł. Wreszcie będzie gdzie parkować przy Dworcu PKP. Pozdrawiam

  • AP dodano 3 lata temu

   no wlasnie – skoro to centrum przesiadkowe to czy jest jakas poczekalnia? Jak zima ludzie beda stac na dworze?

   • Siedlce dodano 3 lata temu

    Dokładnie. Zgadzam się z komentarzem wyżej. Będzie nawet -3 stopnie Celsjusza i ludzie będę stać na stanowiskach na zewnątrz i marznąć. Powinien być jeszcze wybudowany budynek Dworcowy z poczekalnią przy Centrum Przesiadkowym.

   • nie wiem nie chce wiedziec dodano 3 lata temu

    idz na dworzec pkp i poczekaj

    • . dodano 3 lata temu

     "idź na dworzec pkp i poczekaj" ??? no to super centrum przesiadkowe. Na dworcu pkp i tak teraz w środku nie jest luźno. W przypadku opóźnienia pks-u nikt nie będzie latał czekać na pkp.

 2. s. dodano 3 lata temu

  Dziękuję Unii Europejskiej za tak olbrzymie wsparcie dla Siedlec. 🙂

 3. "Lukowianka" 6:02 dodano 3 lata temu

  Podziękujmy włodarzom przy urnie że dzięki "sprawnym rządom" tylko 10 tys osób miesięcznie dojeżdża do pracy do Warszawy ,a w perspektywie następnych kliku lat ta liczna się podwoi,

  • mosiunio dodano 3 lata temu

   Totalasom z opozycji nie dogodzisz!

  • Anonim dodano 3 lata temu

   Ja głosuję na KUKIZ 15

 4. siedlczanin z dziada pradziada dodano 3 lata temu

  To co się dokonuje na naszych oczach w sferze inwestycji to REWELACJA!

  • ??? dodano 3 lata temu

   Wyjedź, tu i tam i dopiero siej propagandę.

   • siedlczanin z dziada pradziada dodano 3 lata temu

    Ptaszku! Marnie latasz. Otóż jeżdżę po całym kraju. Siedlce w sferze inwestycji są w samym czubie polskich miast. Siedlce się zmieniają na naszych oczach. Kto tego nie widzi ten kiep. Taki jak ty ptaszku świergolaszku!

 5. Kocham Siedlce dodano 3 lata temu

  Dworzec PKP jest dla obsługi pasażerów podróżujących pociągami, natomiast Centrum Przesiadkowe powinno mieć swój budynek dworcowy z poczekalnią, kasami, toaletami I sklepami. Czy w naszym Centrum Przesiadkowym będzie taki budynek? Powinien być, ponieważ jak będzie zima i jak będzie opóźnienie autobusu to będzie można się schronić w takim budynku.
  Niektóre miasta budują wspólny Dworzec Kolejowy i Autobusowy, ale to miasto i PKP musiałoby się porozumieć.
  Moim zdaniem jeszcze trzeba ulepszyć to Centrum Przesiadkowe.
  Pozdrawiam wszystkich

 6. Ekspert dodano 3 lata temu

  Za 15 mil zaznaczam że bez działki, taka nie dorobiona inwestycja to wstyd , tylko pisiory tak drogo budują przy okazji i siebie., ale jaka nazwa centrum tylko nie tak i nie za taką kasę.

 7. czytelnik dodano 3 lata temu

  Autobus 22 dzięki tym wynalazkom jest w centrum miasta o 10 minut później, szczególnie rano, wszystkim zależy na czasie, dziś nikt do autobusu nie wsiadł.

 8. czytelnik dodano 3 lata temu

  Nie wsiadł naturalnie w centrum przesiadkowym. Pozdrowienia dla wszystkich korzystających z MPK. 3MAJMY SIĘ CIEPŁO, LATO ZA NAMI.

 9. jeżeli dodano 3 lata temu

  Jeżeli to dla kilku linii MPK —– to zakrawa to na niegospodarność.

 10. Żorż Ponimirski dodano 3 lata temu

  Za kupę kasy postawili wiatę. Czy leśne dziadki z PiS wiedzą że mamy XXI wiek? Czy byli gdziekolwiek poza Siedlcami, ot żeby popatrzeć jak się buduje cokolwiek we współczesnej Europie? Czy budują alby budować, aby jak najdrożej i aby bez sensu..

 11. Roman dodano 3 lata temu

  Popieram opinię, że to kosztowny bubel. Trzeba bylo znalesc inwestora i umiescic to centrum i parking pod ziemią. Cos takiego jest w Krakowie i we Wroclewiu (Wroclavia) Cieplo, cicho. Jest gdzie poczekac i mozna cos kupić.

 12. Ekonomista dodano 3 lata temu

  Ile kosztował PKS?

 13. Wojskowy dodano 3 lata temu

  Panie Romanie popieram i przy okazji był by schron bo ten Macierewicz nie śpi tylko knuje.

 14. TC dodano 3 lata temu

  O proszę, wstęgę przecina posłanka Siarkowska. Zdeklarowana przeciwniczka UE. Cóż za PISowska hipokryzja!!

 15. Jan dodano 3 lata temu

  SPRAWDZIMY FIRMY PODWYKONAWCÓW ALE MIANOWNIK TO POSEŁ ŚWIĘTOSZEK . ALLELUJA .

 16. Andrzej Pisowski dodano 3 lata temu

  Wielce szanowni panie i panowie, myślę sobie w taki oto sposób, żeby głosić publicznie jakiekolwiek opinie, to pierwej należy zapoznać się całością zagadnienia. Kto finansuje i ile miasto do tego dokłada? Czyż nie? A poza tym, nie piszcie proszę na tematy, o których nie macie pojęcia i nie znacie szczegółów! Tak będzie uczciwiej. Tak, czy owak jest to wartość dodana miasta Siedlce i zwiększa majątek miasta, po stronie "ma"!!! I ani Kudelski, ani ktokolwiek inny nie zabierze tego ze sobą! Będzie to naszą wspólną własnością, nas Siedlczan, niezależnie od poglądów!!!!!!!

  • Ekonomista dodano 3 lata temu

   Powtórzę więc już raz zadane pytanie. Za ile niedawno temu można było kupić PKS wraz z dworcem autobusowym, bazą na Partyzantów, autobusami itp. Całość zagadnienia wymaga odpowiedzi na tak zadane pytanie. Bo to była alternatywa dla obecnego centrum przesiadkowego. I grunt by nadal był do wykorzystania. Jak całościowo to analizuj całościowo.

 17. Andrzej Pisowski dodano 3 lata temu

  Wielce szanowny Ekonomisto! Miasto Siedlce zabiegało o komunalizacje PKS! Złożyło stosowne dokumenty! Ale niestety w owym czasie koalicja PO PSL nie wyraziła na to zgody! Choć w innych miastach nie miała z tym żadnego problemu! Bądź tak łaskaw i sprawdź, a potem zabieraj głos w tej konkretnej sytuacji.

  • Ekonomista dodano 3 lata temu

   Do AP
   Nie mówię o komunalizacji (przejęciu za darmo) lecz o zakupie. MPK, PEC też mogły kupić. Czy nie? Zadam pytanie jeszcze raz jak jesteś tak zorientowany (a chyba jesteś, bo piszesz o szczegółach w dokumentach), za ile sprzedano PKS z centrum przesiadkowym, placami i biznesem.

 18. Andrzej Pisowski dodano 3 lata temu

  Szanowny Ekonomisto! Miasto jako podmiot, nie może licytować na przetargu w "nieskończoność" byle przelicytować i za wszelką cenę kupić jakąkolwiek nieruchomość. Przypominam kwestię zakupu tzw "Stawów". Pojawił się "Koleś", tak będę go nazywał i przelicytował miasto Siedlce. Jak sądzisz? Co się dzieje w tym temacie? Zarówno w tym przypadku, ale też i PKS, koalicja PO PSL zrobiła wszystko, żeby miasto Siedlce wykluczyć i tyle!!!

 19. Andrzej Pisowski dodano 3 lata temu

  A tak w ogóle, to w jakim celu płacić, skoro można to mieć bez ponoszenia kosztów? Zapytaj swoich przyjaciół z PO PSL, dlaczego nie wyrazili zgody na komunalizację PKS Siedlce? Czy dlatego, że w Siedlcach prezydentem jest W. Kudelski z PIS? W innych miastach owa koalicja (gdzie PIS było w opozycji) dawała zgodę na komunalizacje PKS ów!!! Czy to było uczciwe?!

  • Ekonomista dodano 3 lata temu

   Widzę, że kolega chyba nie rozumie pytania. Więc rozjaśnię. Za ile można było kupić PKS który ma do dziś istniejący znakomicie zlokalizowany dworzec? To proste pytanie, a odpowiedź na to pytanie omijasz szerokim łukiem. Dlaczego? Jeśli nie wiesz to napisz, nie wiem, jeśli wiesz i nie piszesz to napisz cóż to za tajemnica. Możesz też napisać, nie masz racji ekonomisto wydatek xxxx zł to za dużo bo…. To w gruncie rzeczy prosta odpowiedź, której unikasz.

 20. Mateusz dodano 3 lata temu

  To co dzieje się obecnie z tym pseudo centrum to zakrawa na kpinę. Jak można zbudować coś za grube miliony co stoi puste. Ktoś powinien ponieść bezwzględną karę za takie marnotrawstwo publicznych pieniędzy.

 21. Andrzej Pisowski dodano 3 lata temu

  Mateusz? To brzmi dumnie! Ale to co piszesz, już niekoniecznie. A skąd wiesz, że za grube miliony? A może za cienkie miliony? Zadaj sobie trud i przejedź obok,albo przespaceruj, a przekonasz się, że bardzo dużo aut jest zaparkowanych w owym miejscu! A za jakiś czas się okaże, że jest ich za mało. To pewne!

  • WDR dodano 3 lata temu

   Akurat chodzę przez pseudo centrum przesiadkowe codziennie, więc takie głupoty i kłamstwa, że tam parkuje dużo samochodów, to proszę sobie darować. A może jeszcze tuzin autobusów tam zajeżdża???!!! Wracając do dofinansowania, jakże znienawidzonej przez pisory Unii Europejskiej, to równie dobrze można było te środki finansowe pozyskać dla lepszej "inwestycji". Ten "MIŚ" będzie na lata symbolem pisowskiej niegospodarności, tak jak stadion i inne obiekty wybudowane za kredyty i obligacje zamiast za wsparcie z zewnątrz… nie wchodząc w szczegóły z brudnymi interesami z Magellanem, których właściciele tez mają powiązania w środowisku pisowskim!!!

 22. Andrzej Pisowski dodano 3 lata temu

  Brawo WDR! Kimkolwiek jesteś? Jesteś "wulkanem intelektu" i strażnikiem głupoty i kłamstwa!!! Od teraz jesteś moim mentorem! Z wielkim pietyzmem będę czytał Twoje kolejne wpisy! I żywię nadzieję, że wiele się nauczę? A co do kwestii "Magellana", bądź łaskaw i przeczytaj orzeczenie sądu w tej sprawie! Jeżeli mogę prosić, to bardzo CIĘ proszę, żebyś nie pisał "pisiory", bo żadnym słowniku języka polskiego nie ma takiego słowa. Możemy pisać krytycznie i nawet trzeba! Ale miejmy szacunek do siebie, o co bardzo proszę. Piszmy merytorycznie, a nie emocjonalnie, wtedy zachowamy właściwy poziom i z całą pewnością w pewnych kwestiach osiągniemy kompromis. Jestem tego pewny, ale musimy włożyć w to pewnego rodzaju wysiłek. Bardzo serdecznie pozdrawiam.

 23. WDR dodano 3 lata temu

  Tak, dobrze. Co do nazewnictwa, to wiele wyrazów jeszcze nie ma w aktualnym SJP. Co do pisania merytorycznie, to nie będę się rozpisywał, bo to co wcześniej napisałem, powinno być dla w miarę myślącej osoby zrozumiałe, reszta… niech żałuje, że nie rozumie. Co do kwestii Magellana, to nie wszystko da się udowodnić lub się nie chce… Ale jakieś kary chyba były- 100 tys. zł nałożone na Miasto? Serdecznie pozdrawiam.

 24. y. dodano 3 lata temu

  Przejeżdżałem ostatnio i byłem przekonany, że to jeszcze niedokończone – bo tak wygląda 🙂 Ot takie tam zadaszenie. Równie dobrze można kostką cały plac wyłożyć i też by było 🙂

 25. Andrzej Pisowski dodano 3 lata temu

  Do WDR. Dałeś się wpuścić w maliny Szanowny Panie. Nie było żadnego orzeczenia sądu. Rozstrzygnięcie odbyło się na poziomie Prokuratury i nie ma o czym mówić. Temat zamknięty i to pozytywnie, na korzyść miasta. Nie wystarczy być z natury rzeczy przeciwnikiem obecnej władzy? Prawda? A co do logiki i kwestii rozumienia pewnych niuansów, odsyłam do moich wcześniejszych wpisów, gdzie wyraźnie jest napisane z jakich względów i powodów nastąpiło zadłużenie. I nie należy szukać problemów tam, gdzie ich nie ma! Tylko się zastanowić, czy należało zrezygnować z inwestycji i też narazić się na krytykę, czy dokończyć nieco większym kosztem, ale z myślą o przyszłych pokoleniach. Odpowiedź pozostawiam Szanownemu Panu i Szanownym Państwu,załączając serdeczne pozdrowienia.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?