SPIN

Klub Młodego Programisty już otwarty

Aneta Borkowska czwartek, 27 września 2018, 17:05 Siedlce

W siedleckim Samorządowym Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli powstał „Klub Młodego Programisty”. To pierwsze takie miejsce – z 16 – które docelowo powstaną w całej Polsce.

Klub to punkt warsztatowy, w którym będą się odbywały cykliczne zajęcia z programowania, dedykowane dla dwóch grup wiekowych: dzieci z klas 1-3 i 4-6 szkoły podstawowej oraz ich rodziców.

– To dla nas bardzo ważny projekt. Zlokalizowanie Klubów Młodego Programisty w 16 miastach średniej wielkości nie tylko wyrównuje szanse edukacyjne mieszkających w nich dzieci, ale również daje ich rodzicom możliwość dowiedzenia się czym jest programowanie i dlaczego warto na nie postawić – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. – Już dziś zachęcamy do zapisywania się na zajęcia. Przez najbliższe dwa lata zorganizujemy w sumie ponad cztery tysiące godzin warsztatów dla ponad 41 tysięcy dzieci – dodaje.

W specjalnie zaaranżowanych salach, wyposażonych w pomoce dydaktyczne, takie jak: tablety, zestawy robotów edukacyjnych, czy maty edukacyjne do nauki programowania, przez cały ten czas będą odbywały się bezpłatne zajęcia, prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę. Programowanie, poprzez zabawę, uczy logicznego myślenia. Rozwija wiele kompetencji – kreatywność, umiejętność pracy w zespole, szukanie kompromisów i optymalnych rozwiązań.

Siedlecki Klub Młodego Programisty został otwarty jako pierwszy. Kolejny ruszy w piątek w Nysie. W sumie, na terenie całej Polski, powstanie ich 16. Poza Siedlcami i Nysą także w Lubinie, Inowrocławiu, Zamościu, Żarach, Piotrkowie Trybunalskim, Nowym Sączu, Przemyślu, Suwałkach, Kwidzynie, Żorach, Ostrowcu Świętokrzyskim, Ełku, Gnieźnie i Stargardzie.

Rodzic, który chce zgłosić swoje dziecko na warsztaty, powinien wejść na stronę www.klubmlodegoprogramisty.pl i wypełnić dostępny tam formularz. O przyjęciu na warsztaty decyduje kolejność zgłoszeń – będą one przyjmowane do wyczerpania miejsc w danym cyklu szkoleniowym. Zgłoszenie na warsztaty musi zostać dokonane najpóźniej na dwa dni robocze przed dniem rozpoczynającym serię warsztatów.

tekst oraz foto: Wydział Komunikacji, Biuro Ministra Ministerstwo Cyfryzacji

3 komentarze

  1. Siedlczanin dodano 3 lata temu

    Piękna inicjatywa!

  2. Groszek dodano 3 lata temu

    A mnie się zdaje, że to efekt dobrego współdziałania administracji rządowej i samorządowej. Korzyści odnoszą nasze dzieciaki.

  3. HEHE dodano 3 lata temu

    Inicjatywa może i dobra, ale już w momencie publikacji tego artykułu nie było już wolnych miejsc.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?