SPIN

SOR po remoncie

Aneta Borkowska piątek, 28 września 2018, 16:02 Siedlce

Szpitalny Oddział Ratunkowy w siedleckim szpitalu przeszedł gruntowną przebudowę i zyskał nowoczesne wyposażenie. Dziś oddział został uroczyście oddany do użytku. 

SOR powstał praktycznie od nowa. Powiększony o pomieszczenia Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii obecnie zajmuje aż 1402 m2. W ramach inwestycji powstały także dodatkowe gabinety konsultacyjne, zabiegowe, stanowiska do intensywnej terapii (w tym izolatka), intensywnego nadzoru oraz miejsca dekontaminacji pacjentów. Utworzono nową centralę wentylacyjną z odzyskiem ciepła. Zakupiony i zainstalowany został dodatkowy agregat prądotwórczy.

Oddział Ratunkowy został wyposażony w nowoczesny sprzęt. Zakupiony został m.in. aparat RTG, dzięki któremu wszystkie zdjęcia będą mogły być wykonywane na miejscu bez konieczności transportu pacjenta. Doposażone zostały także sale zabiegowo-operacyjne służące do realizacji świadczeń z zakresu ratownictwa medycznego. Pieniądze przeznaczono także na zakup stołów operacyjnych, lampy operacyjnej, kolumny chirurgicznej i anestezjologicznej, zestawów do terapii natychmiastowej, a także łóżek na sale pooperacyjną. Poza tym szpital wzbogacił się o zestaw laparoskopowy, cyfrowy rejestrator obrazu, aparatu do znieczulenia ogólnego, defibrylatora, respiratora czy kardiomonitora.

Wartość wszystkich przeprowadzonych inwestycji to 13,5 mln zł, z czego ponad 7,4 mln zł stanowiło wsparcie z budżetu województwa mazowieckiego.

źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego

4 komentarze

 1. Janek dodano 3 lata temu

  To jeszcze zostaje jedno do zrobienia- przeszkolenie kadry z kompetencji miękkich i wprowadzenie testów trzeźwości….

 2. do Janka dodano 3 lata temu

  Test to sobie zrób.

 3. Magda dodano 3 lata temu

  Zdecydowanie przeszkolenie lub wymiana kadr. Z tego co wiem to nie ma przymusu pracy w konkretnej firmie, a znakomita większość tam zatrudnionych zachowuje się jakby była tam za karę. Cierpią na tych humorach pacjenci. I wyprzedzając komentarze typu: mało zarabiają itp. – nic nie usprawiedliwia braku szacunku do drugiego człowieka! Mam nadzieję, że na tym remoncie skorzystają pacjenci.

  • Jerz dodano 3 lata temu

   Niech przepracuje tam Pani chociaż 12h to pogadamy…. Wolontariuszy chyba chętnie przyjmują….

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?