SPIN

Koncert „Ten Sam Świat”

Aneta Borkowska piątek, 5 października 2018, 16:15 Społeczeństwo

Koncert integracyjny „Ten Sam Świat” odbędzie się 11 października (czwartek) o godz. 10:00 w Centrum Kultury i Sztuki. XVIII edycja koncertu odbywać się będzie pod hasłem: „OJCZYZNA – piękna i nieskończenie NIEPODLEGŁA” z uwagi na to, że w bieżącym roku świętowana jest 100. Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

– Celem koncertu jest zarówno integracja społeczna jak i prezentacja działań artystycznych, tj. występów teatralnych, śpiewu, tańca, recytacji, przygotowanych przez placówki działające na rzecz dzieci, młodzieży i osób dorosłych niepełnosprawnych na terenie regionu siedleckiego, sąsiednich powiatów, diecezji siedleckiej i drohiczyńskiej – mówi Katarzyna Pieniak, kierownik Caritas Diecezji Siedleckiej Warsztatu Terapii Zajęciowej w Siedlcach. – Chcemy również uwrażliwić uczestników koncertu na wartość jaką jest Ojczyzna oraz krzewić postawy patriotyczne. „Ten Sam Świat” będzie okazją do twórczego promowania Polski, budowania poczucia tożsamości narodowej i poszanowania godności i praw człowieka – dodaje.

Organizatorem imprezy jest Caritas Diecezji Siedleckiej Warsztat Terapii Zajęciowej w Siedlcach.

źródło: Caritas Siedlce

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?