SPIN

Dzień Dziecka Utraconego – spotkanie dla kobiet

Aneta Borkowska czwartek, 11 października 2018, 06:49 Społeczeństwo

Doula Marta Siwińska zaprasza 15 października na Krąg Opowieści o Stracie. Spotkanie w ramach obchodzonego Dnia Dziecka Utraconego odbędzie się o godzinie 17. przy ul. Sokołowskiej 51.

Na spotkanie organizatorka zaprasza również kobiety, które doświadczyły przedwczesnego porodu, śmierci dziecka lub temat jest im bliski.

– Poronienie w polskim społeczeństwie to wciąż temat tabu. Kobiety, które mają za sobą takie doświadczenie często podkreślają, że o tym, co je spotkało nie mogą z kim porozmawiać, a to co je spotkało jest bagatelizowane zarówno przez osoby bliskie, jak i personel medyczny – mówi Marta Siwińska. – Komunikaty, które słyszą od otoczenia są mało wspierające, a niekiedy wręcz oceniające i krzywdzące. Na spotkaniu w przyjaznej przestrzeni wypowiedzieć to, co wcześniej nie zostało wypowiedziane – dodaje.

Szacuje się, że: 10-30% ciąż traconych jest do 4 tygodnia ciąży, 10-20% ciąż traconych jest między 4 a 13 tygodniem ciąży, 2-3%  ciąż traconych jest między 14 a 24 tygodniem ciąży.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?