SPIN

Inauguracja roku akademickiego Collegium Mazovia

Aneta Borkowska czwartek, 11 października 2018, 14:06 Siedlce

W sobotę (6 października) w Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego odbyła się XX inauguracja roku akademickiego Collegium Mazovia.

Bożena Piechowicz – Rektor Collegium Mazovia przyjęła nowych studentów w poczet społeczności akademickiej. Jubileusz był okazją do podsumowania osiągnięć uczelni jak również na przedstawienie planów na przyszłość. Szczególną uwagę rektor w przemowieniu poświęciła położnictwu, nowemu kierunkowi studiów licencjackich oraz programowi Erasmus+. Do znaczących sukcesów zaliczyła pozyskanie funduszy z UE na nowy program rozwojowy w zakresie kształcenia studentów na kierunku położnictwo. Zapowiedziała uruchomienie w nowym roku akademickim Monoprofilowego Centrum Symulacji Medycznych oraz rozpoczęcie nowego projektu, opartego o środki unijne, Przestrzeń współpracy – przestrzeń rozwoju. Podkreśliła znaczenie kształcenia ustawicznego, rozwój oferty studiów podyplomowych, kursów i szkoleń.

Najważniejszym punktem uroczystości była immatrykulacja studentów I roku. Ceremonia została przeprowadzona zgodnie z wieloletnią tradycją. Rozpoczęło ją uroczyste ślubowanie, później nastąpiło wręczenie aktów immatrykulacyjnych, a na koniec studenci symbolicznym dotknięciem rektorskiego berła zostali przyjęci w poczet akademickiej braci. Immatrykulację zakończył hymn „Gaude Mater Polonia” w wykonaniu Chóru Zespołu Szkół Muzycznych w Siedlcach pod dyrekcją Michała Hołowni.

Tradycją uroczystości inauguracyjnej są odznaczenia i nagrody. W tym roku na podstawie Postanowienia Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej o nadaniu odznaczeń, na wniosek Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwa przez 30 lat pracy, Medalem Złotym Za Długoletnią Służbę odznaczeni zostali: prof. dr hab. n. med. Mieczysław Szostek oraz prof. dr hab. Czesław Skowronek.

Nagrody i wyróżnienia zostały również wręczone studentom, nauczycielom akademickim, pracownikom administracji Collegium Mazovia, a także studentom i absolwentom uczelni, którzy w sposób szczególny zaangażowali się w działalność na rzecz uczelni.

źródło: Collegium Mazovia / fot. Sylwia Tarkowska

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?