SPIN

Koncert Kwartetu Smyczkowego Aleksandria „Zapachy jesieni”

Aneta Borkowska czwartek, 11 października 2018, 06:36 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 21 października (niedziela) o godz. 17. do Sali Białej na koncert Kwartetu Smyczkowego Aleksandria „Zapachy jesieni”.

W koncercie Kwartet zaprezentuje utwory polskich kompozytorów z różnych okresów, od baroku po wiek XX. Muzycy chcą w ten sposób włączyć się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Muzyka jest przecież nieodłącznym elementem naszej spuścizny kulturowej i towarzyszyła nam przez trudne okresy naszej bogatej i pięknej historii.

W programie koncertu znajdą się utwory m.in. A. Jarzębskiego, M. Radziwiłła, St. Moniuszki, ale również W. Lutosławskiego, piosenki L. Kaszyckiego i J. Petersburskiego oraz muzyka W. Kilara.

Kwartet Smyczkowy Aleksandria powstał w 2008 roku. Obecnie tworzy go czwórka wspaniałych muzyków: Piotr Grabowicz – kierownik artystyczny, I skrzypce, Dariusz Rytel – II skrzypce, Katarzyna Wasińska – altówka, Edyta Koć – wiolonczela. To jedyny taki kwartet w naszym mieście, który wypracował sobie własny wizerunek. Kwartet smyczkowy przestał być kojarzony z zespołem, który z akademicką powagą wykonuje tylko utwory muzyki klasycznej, choć muzycy przywiązują do klasycznego repertuaru wielką wagę i nigdy z niego nie rezygnują. Jednak główny nacisk „Aleksandria” kładzie na to, by podejście do muzycznej materii było żywe i twórcze, a spektrum działań szersze, niż ma to miejsce w przypadku innych tego typu zespołów. Dlatego też, muzycy często tworzą niezapomniane programy koncertowe. Z ich udziałem powstają również wspaniałe koncerty plenerowe.

Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasach MOK przy ul. Pułaskiego 6 i Sienkiewicza 63, od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-16:45 oraz godzinę przed koncertem. Rezerwacje biletów pod nr tel 25 794 31 03 i 25 794 31 26.

reklama MOK

Możliwość komentowania jest wyłączona.