SPIN

Europejski Tydzień Języków w „Kolejówce”

Aneta Borkowska wtorek, 16 października 2018, 08:07 Społeczeństwo

Każdego roku w ZSP nr 6, czyli siedleckiej „Kolejówce” uroczyście świętowany jest Europejski Dzień Języków, aby uświadomić młodzieży, że nie jesteśmy tylko Polakami, ale i Europejczykami. Tym razem jednak, w celu zaangażowania w obchody jak największej części szkolnej społeczności, zorganizowany został Tydzień Języków Obcych.

Nauczyciele wraz z uczniami przygotowali kolejno Dzień Brytyjski (A. Fatyga), Dzień Rosyjski (E. Piekart) oraz Dzień Niemiecki (J. Oknińska), w czasie którego uczniowie poznali wiele nowych zwrotów oraz usłyszeli je w wersji bawarskiej. Wiele emocji wywołał taniec bawarski, a umiejętności muzyczno-językowe można było zauważyć podczas wspólnego śpiewania.

W środę 26 września odbył się konkurs zorganizowany przez A. Kanicką, J. Oknińską i M. Karpik, który polegał na prezentacji wylosowanych krajów europejskich przygotowanych przez uczniów klas I, II i III naszej szkoły pod kierownictwem wychowawców. Jury oceniało takie elementy występu jak: język danego kraju, charakterystyczne utwory muzyczne, znane osobowości, stroje, dekoracje, dobry humor i ogólne wrażenie. Młodzież wykazała się znakomitą znajomością kultury i języka poszczególnych krajów, a także kreatywnością, błyskotliwością i dobrym humorem. Zwycięzcy zostali nagrodzeni czekami, które mogą wydać na potrzeby klasy. Mimo iż konkurs dostarczył wiele emocji zarówno uczestnikom, jak i pozostałym widzom, to najważniejsza była wspaniała atmosfera i wyśmienita zabawa.

Ostatnim punktem obchodów Europejskiego Tygodnia Języków był udział w III Warsztatach Językowych na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach, gdzie aktywnie uczestniczyli w trzech prelekcjach przygotowanych przez pracowników naukowych UPH.

źródło: ZSP nr 6 Siedlcach

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?