SPIN

UWAGA! Policja ostrzega. Włamują się do mieszkań

redakcja środa, 17 października 2018, 11:23 Siedlce

W ciągu dwóch tygodni na terenie osiedli mieszkaniowych doszło do kilku włamań. Złodzieje dostawali się do mieszkań na przykład wyłamując wkładki zamków. Wynosili wartościowe przedmioty, biżuterię oraz pieniądze.

Rzeczniczka policji Agnieszka Świerczewska podkreśla, że doświadczenie uczy, iż najlepszym zabezpieczeniem przed włamaniem jest „czujne oko życzliwego sąsiada”.

Zwróćmy uwagę na osoby obce przebywające na klatkach schodowych, w pobliżu naszych mieszkań, jak również w sąsiedztwie. W przypadku jakichkolwiek podejrzeń poinformujmy o tym policję – mówi. Przypomina też, aby absolutnie nie wpuszczać do domu obcych osób. – Wielu złodziei, oszustów pod pretekstem sprzedaży różnego rodzaju artykułów czy roznoszenia ulotek dokonuje rozpoznania terenu przyszłego działania – ostrzega Świerczewska.

Mundurowi przypominają, że warto zadbać także o sprawne zamki, bo każde dodatkowe zabezpieczenie utrudnia złodziejowi „pracę”.

Komentarze (1)

  1. y. dodano 3 lata temu

    A ja tylko dodam, że warto zwrócić uwagę na to, jak bardzo wkładka zamka wystaje z drzwi – powinna jak najmniej. Jeśli jest to na przykład 10 mm lub więcej, wyłamać taką wkładkę np. kluczem francuskim lub kombinerkami jest w stanie każdy.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?