SPIN

Budapest Ballet & Orchestra w CKiS

Aneta Borkowska niedziela, 21 października 2018, 20:39 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Już 26 października o godz. 19 na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce wystąpi słynny na cały świat Budapest Ballet & Orchestra.

Co ich tak wyróżnia? To, że Zespół w błyskotliwy sposób prezentuje połączenie gatunków: muzykę klasyczną i rozrywkową, autentyczny taniec salonowy i tańce z elementami zaczerpniętymi z niezwykle żywiołowego folkloru cygańskiego, jak również elementy oparte na tradycjnej muzyce świata.

BB&OR dotychczas występował w ponad 30 krajach, na czterech kontynentach, bawiąc wciąż niezliczone tłumy zadowolonych widzów. W swojej siedzibie w Budapeszcie BB&OR rzadko występuje, ponieważ większość czasu spędza w podróżach po świecie, nasz kraj tę wizytę zawdzięcza kontynuacji obchodów Roku Kultury Węgierskiej w Polsce, który przybliżył Polakom prawdziwą, wspaniałą Kulturę Węgier. BB&OR od zarania działalności prezentował kulturę ściśle ludową, ale dzięki kreatywności i wielkim umiejętnościom artystów przekroczył tę ideę i przełamał sztywne schematy. W dzisiejszych występach BB&OR ludowość pojawia się w różnych aspektach; jest zarówno tematem, jak i środkiem przekazu. Folklor okazał się być twórczy i na tyle elastyczny, że jego nowe aranżacje i choreografie bawią wszystkich widzów, bez względu na ich upodobania, wiek i narodowość. Należy dodać, że muzyka zawsze jest grana na żywo a muzycy elitarnego Zespołu Rajko od lat są uznanym Ambasadorem Kultury Węgier na całym świecie. Ich żywiołowe i pełne temperamentu wykonania utworów klasycznych, jak i rozrywkowych nie mają sobie równych, trzeba to przeżyć by zrozumieć, dlaczego są tak sławni.

Zapraszamy na pierwsze po 5 latach koncerty w Polsce tego uznanego zespołu, gwarantujemy wspaniałe przeżycia i wyśmienitą zabawę, feria barw, lawina dźwięku i dynamicznego tańca przeniosą Państwa w inny, wesoły i kolorowy świat.

PROGRAM KONCERTU

Część 1.

1. Berzsenyi – Meszaros: Taniec Paloc – balet

2. Brahms: Węgierski Taniec nr. 5 – orkiestra

3. Monti: Czardasz – orkiestra

4. Berzsenyi – Meszaros: Taniec Rabakozi – balet

5. Remenyi: Leć moja jaskółko – orkiestra

6. Liszt: Węgierska rapsodia nr. 2 – orkiestra

7. Somogyi – Farkas: Taniec Pasterza – balet

8. Berzsenyi – Meszaros: zabawa z rytmami w Mehkerek – balet

Część 2.

1. Berzsenyi – Maeszaros: Taniec z miejscowości Kalocsa – balet

2. Farkas: Fantazja Cygańska – orkiestra

3. Farkas: Nad falującym Balatonem – orkiestra

4. Szirmai – Farkas: Taniec dziewczyn z butelkami – balet

5. Rabai – csenki: 4 tańce z Siedmiogrodu – balet

6. Solo na cymbałach – orkiestra

7. Dinicu: Słowik – orkiestra

8. Berzsenyi – Horvath – Meszaros: Taniec cygański – balet

reklama CKiS

Możliwość komentowania jest wyłączona.