SPIN

Widowisko taneczne „Polskie DNA – wolność tańcem malowana”

Aneta Borkowska środa, 24 października 2018, 21:34 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 28 października (niedziela) o godz. 17:00 na widowisko taneczne „Polskie DNA – wolność tańcem malowana” w wykonaniu Alternatywnego Teatru Tańca LUZ. Sala „Podlasie”.

Spektakl „Polskie DNA – wolność tańcem malowana” to wychodzące poza ramy, multimedialne, taneczne przedstawienie oparte na technice tańca współczesnego, formie teatru alternatywnego, archiwalnych filmach i zdjęciach.

Polska i jej historia, aż do odzyskania niepodległości, przedstawiona będzie w sposób niekonwencjonalny, współczesny. Poprzez odpowiednio stworzoną choreografię taneczną i ruch, a także wykorzystanie materiałów z polskich archiwów (zdjęcia i filmy), chcemy zachęcić, szczególnie młodzież, do poszerzenia wiedzy na temat historii Polski oraz zmusić do refleksji na temat wolności i niepodległości.

W ramach projektu odbędą się warsztaty aktorskie z Piotrem Furmanem, warsztaty z tańca współczesnego prowadzone przez Simone Donatiego i Francescę Merollę i warsztaty z emisji głosu, które poprowadzi Ada Pogoda-Kołodziejak. Konsultacje historyczne przeprowadzi Krzysztof Kolasiuk.

Scenariusz, reżyseria i choreografia – Joanna Woszczyńska, obsada –  tancerze i aktorzy Alternatywnego Teatru Tańca LUZ oraz zaproszeni goście.

Wstęp na zaproszenia – do odebrania w sekretariacie MOK, ul. Pułaskiego 6. Liczba zaproszeń ograniczona. Spektakl odbywa się w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu „Jesteśmy Wolni”. Festiwal dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

reklama MOK

Możliwość komentowania jest wyłączona.