SPIN

Sitnik zaprasza do debaty, dziękuje i uspokaja

Aneta Borkowska czwartek, 25 października 2018, 11:15 Siedlce

Andrzej Sitnik z „Bezpartyjnych Siedlec” podczas konferencji prasowej podziękował mieszkańcom miasta za poparcie. Podkreśli, że cieszy się także z poparcia jakiego udzielili mu radni „Lepszych Siedlec” choć, jak zaznaczył, nie zabiegał o nie.

– Dziękuję za to poparcie, bo to stwarza pole do współpracy w radzie miasta na przyszłość – mówi Andrzej Sitnik. – Poza realizacją naszego programu będziemy rozmawiali ze wszystkimi, którzy w swoim programie mają zagadnienia, które są korzystne dla mieszkańców i dla miasta. Dołożymy wszystkie te punkty do programu i wspólnymi siłami będziemy je realizować. Ja jestem po to by współpracować, jestem po to by łączyć a nie dzielić – dodał.

Kandydat zapytany o to jak wyobraża sobie ewentualną przyszłą współpracę z radnymi podkreślił, że w pracy na rzecz Siedlec chce współpracować z każdym.

– Ja ufam w dobre intencje wszystkich tych, którzy zdobyli mandat radnego. Poparło mnie 11 radnych, ale przecież my będziemy składali projekty uchwał, które mają służyć mieszkańcom, więc liczę, że dobre pomysły, dobre projekty będą popierali także radni Prawa i Sprawiedliwości. Przecież wszyscy chcemy rozwoju naszego miasta. Ja jestem pełen nadziei – dodał.

 

Uspokoił też tych, którzy obawiają się, że jego wygrana będzie oznaczać zastój inwestycji. Jego kontrkandydat Karol Tchórzewski z PiS obiecał wiele inwestycji dzięki środkom rządowym.

Proszę przeanalizować w jakim procencie miasto pozyskiwało środki z rządu, a w jakim z sejmiku. Większość pieniędzy jakie trafiły do Siedlec to środki unijne przekazywane samorządowi za pośrednictwem marszałka, więc nie ma się więc czego obawiać, a ja z radością i ulgą odnotowałem, że większość głosów w sejmiku ma PSL i PO – stwierdził.

Sitnik dodał także, że gwarantuje iż przyszłe wnioski będą dobrze przygotowywane i nie będą odrzucane. Skąd taka pewność?

– Kiedy nie byliśmy jeszcze w Unii Europejskiej ja jako dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 korzystałem ze środków unijnych. Potrafię to robić i to robiłem, poza tym jako pierwszy organizowałem konferencję dla nauczycieli i dyrektorów w tym zakresie i myślę, że dzięki temu wiele dzieci i szkół mogło skorzystać z tych środków – tłumaczył. – Ale nikt nie pozjadał wszystkich rozumów, do tego ma się kompetentny zespół. To jest siła, pracownicy – dodał.

Sitnik podtrzymał obietnicę, że nie będzie drugiego wiceprezydenta, a pieniądze przeznaczy na opiekę stomatologiczną. Andrzej Sitnik zaapelował też do swojego kontrkandydata o wzięcie udziału w debacie – ale na innych zasadach. Miałaby to być formuła „jeden na jeden”. Pytania zadawaliby sobie jedynie kandydaci.

49 komentarzy

 1. Marek dodano 5 lat temu

  po prostu Pan Sitnik ma ambicjonalny problem który za wszelką cenę chce zrealizować czyli wskoczyć na stołek prezydenta miasta i nie wierze że Pan martwi się o dług miasta i opowiada Pan że miasto jest źle zarządzane… tyle w tym temacie

  • a jaki ma problem Pan Karol? dodano 5 lat temu

   bo jak się zdaje, również chce wskoczyć na stołek prezydenta, albo lepiej wdrapać się tam po plecach tatusia

  • Debata wyjaśniła mi wszystko. dodano 5 lat temu

   Wcześniej jeszcze były watpliwości który z kandydatów jest osobą która budzi lepsze zaufanie. Wszystko co mówi Pan Karol jest dużo lepszą propozycją. Teraz wiem. Debata pomogła wyjaśnić mi bez watpliwości.Wszystko jasne. Pan Karol Tchórzewski mówił merytorycznie, ze swada i znajomością przedmiotu. Bardzo dobrze przygotowany do roli którą mu zapewne przyjdzie pełnić. Rozłożył na części i zdeklasował w błyskawicznym tempie beznadziejne wypowiedzi Pana Sitnika za każdym razem. Pan Karol Tchórzewski ma świetne propozycje dla miasta i mieszkańców . A Pan Sitnik to rozczarowanie do końca, bez kozery. A już te obrażenie emerytów, że będą postrachem w szkołach ? Przecież to kuriozum tak traktować Siedlczan którzy najdłużej pracowali dla dobra tego miasta .

   • Tomasz dodano 5 lat temu

    Podzielam tę opinię.

 2. inny dodano 5 lat temu

  Okazało się, że Sitnik ma poparcie kilku frustratów gdzieś 🙂 "kołalicja" znowu się ośmieszyła :):):) Najpierw dokuczała, a teraz jak jest przegrana to popiera bo liczy na kawałek tortu.

  • haha dodano 5 lat temu

   Tam już się z tyłu kozłowski dokleił, ale chyba tylko na doklejce się skończybo minę ma nietęgą 🙂

   • Qqq dodano 5 lat temu

    A co masz do Kozłowskiego? Bardzo inteligentny człowiek niczego nie zawdzięczający nikomu.

    • haha dodano 5 lat temu

     mocno bym polemizował, i z jednym i z drugim stwierdzeniem

 3. artcho dodano 5 lat temu

  Co Wy tam wiecie

 4. Lusia dodano 5 lat temu

  Drżyjcie urzedasy podlegli Przezydentowi / ludzie Sitnika zlikwiduja koterie,koligacje rodzinne,pogonia te nieudaczne baby,zniewiesciałych facetów którzy minni być klientami MOPSU a nie pracownikami Urzedu czy Spółek miejskich.Reszta trenować ukłony i przynieść w telefonie – dowód że głosowaliście na naszego WODZA- Prezydenta Sitnika.Zwyciestwo – tuż, tuż……….Na pohybel pomagierom T.K

  • nie sądzę dodano 5 lat temu

   Przecież Sitnik w wywiadzie do Tygodnika zarzekał się, że nie będzie zwalniał. Czyli teraz niezależnie od tego kto wygra to układzik pozostanie w dobrym humorze.

   • do Lusia dodano 5 lat temu

    Prowokatorka?

 5. Marek dodano 5 lat temu

  Za chwilę większość w Sejmiku może mieć PiS. I co wtedy Panie Andrzeju?

 6. Aro dodano 5 lat temu

  Nie zabiegał o poparcie stronnictwa – LEPSZE SIEDLCE- Pan Sitnik a te ludzie bez honoru pchaj a sie do niego ,niczym przysłowiowe "wieprze do koryta".Panie Sitnik ogłoś Pan publicznie że,dla :farbowanych lisów ,przechsztów – KORYTEK w tej kadencji nie będzie. Amen

  • prawdziwe tuczniki dodano 5 lat temu

   prawdziwe tuczniki pasą się już dobre 12 lat i najwyższy czas trochę im tego koryta oszczędzić, bo sobie krzywdę zrobią.

 7. Ala dodano 5 lat temu

  Do Lusia, bardzo kulturalna wypowiedź, jeśli Pani Wódz też tak szanuje ludzi ( a raczej tak) to tylko pogratulować wyboru.

 8. sss dodano 5 lat temu

  Drodzy Siedlczanie! Głosowanie na przedstawiciela partii PIS, to przyzwolenie na łamanie konstytucji, upartyjnianie sądów i wychodzenie z Unii Europejskiej. Kraj, który depcze demokratyczne wartości idzie w stronę dyktatury. Jeszcze nie tak dawno mieliśmy podobny ustrój w PRL-u. Bezpieczna i wolna Polska może być tylko w wolnej demokratycznej Europie. Polska ma dwa wyjścia. Albo jest ze wschodem, albo z zachodem. Ja wybieram ten drugi wariant. Pamiętam jeszcze biedną i zamkniętą Polskę z zamkniętymi granicami. Pis prowadzi nas do polexitu. Coż z ich obietnic, jak nie będą mieli na nie pieniędzy. Większość inwestycji w Siedlcach nie byłoby bez unijnych funduszy. Obietnice PIS to budowanie zamków na piasku. Ja wybieram euro, a nie ruble. Pozdrawiam i zapraszam na wybory. Wybieram pana Sitnika. OSOBĘ przedsiębiorczą i pracowitą. Nie lubię nepotyzmu i kolesiostwa.

  • Tonix dodano 5 lat temu

   Tyś z KODu czy z innego dziwoląga, "chłopie" głosuje na Sitnik, bo uważam, że będzie dobrym gospodarzem naszego miasta, a ty takie idiotyzmy z tej okazji prawisz.

 9. Elza dodano 5 lat temu

  Będe głosować na P. Sitnika, bo mam nadzieję, że wniesie świeży powiew do naszego Miasta.

  • Tomasz dodano 5 lat temu

   Kobieto! Przecież Sitnik to emeryt!

   • Elza dodano 5 lat temu

    Oj, nie większy niż był P. Kudelski.
    A pod szyldem P. Karola rządziłby tatuś. To dopiero emeryt!!!

 10. Bodo dodano 5 lat temu

  Kłamca zawsze będzie kłamcom. Miasto przygotowało programy i wpisało szkoły do korzystania z funduszy a Pan Sitnik przypisuje to sobie. Wstyd, ten człowiek nic nie wie tylko łudzi ludzi.

 11. KK. dodano 5 lat temu

  Karol Tchórzewski już bez II tury wiadomo, że będzie prezydentem. Przynajmniej m plany, a nie tylko ambicje! Lokalnie sie angazuje. Kontrkandydantow nie wykazuje takich cech. Chce kandydata ktory ma pojecie o zarzadzaniu budzetem miasta. Pan Sitnik nie przekonuje mnie, ze ma potencjal na bycie gosposdarzem.

 12. Andrzej Pisowski dodano 5 lat temu

  TATUSIE WSZYSTKICH KRAJÓW ŁĄCZCIE SIĘ!!!

 13. Andrzej Pisowski dodano 5 lat temu

  Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby Pana Sitnika poparł jego TATA. Prawda? Albo MAMA?

 14. Andrzej Pisowski dodano 5 lat temu

  Szanowni Państwo! Przeczytajcie Konstytucję RP, ale ze zrozumieniem. I nie piszcie bardzo proszę bzdur, że jest łamana! Bo absolutnie nie jest!!!

 15. Andrzej Pisowski dodano 5 lat temu

  Mało tego, nikt rodziców sobie nie wybiera. A zatem proszę nie pisać z zazdrością, że pan Karol Tchórzewski ma takiego Ojca, jakiego ma. Głosujmy na KAROLA TCHÓRZEWSKIEGO, bo to jedyny przewidywalny kandydat na Prezydenta!!!

 16. siedlczanin dodano 5 lat temu

  Sitnik to ukryta opcja PO, pamiętacie jeszcze ich rządy?Wiek emerytalny 67 lat, zabranie pieniędzy z OFE,zgoda na przyjęcie uchodźców, zamykanie kopalń i stoczni, miliardowa luka w Vat, coraz gorsza kondycja gospodarki a prawdziwe oblicze pokazali na taśmach u Sowy.Naprawdę tego chcecie?

  • Marek dodano 5 lat temu

   W rzeczy samej!

 17. Bodek dodano 5 lat temu

  Sitnik niech zacznie przepraszać za kłamstwa które wygaduje

 18. siedlczanin dodano 5 lat temu

  to wybierzcie sobie stary układ i za rok ogłoście bankructwo miasta – super

  • Eska dodano 5 lat temu

   Jakieś dowody na obronę przedstawionej tezy? Z prognozy finansowej wynika, że obsługa zaciągniętych na inwestycje kredytów nie będzie stanowić problemu. Nie kwestionuje tego Regionalna Izba Obrachunkowa. Proszę zatem o przeprowadzenie dowodu przedstawionej tezy!

 19. Elza dodano 5 lat temu

  Stary układ to PiS . A bankructwo, hmmmmm….

 20. Mateusz dodano 5 lat temu

  To tak naprawdę wybór pomiędzy nic nie mogę oni mają większość (Sitnik) a sterowaniem z tylnego siedzenia przez ojca (Tchórzewski). Chociaż Kudelski też był sterowany przez "zaradnego" ojca ale on chociaż umiał coś od siebie powiedzieć.

 21. aba dodano 5 lat temu

  dlaczego SITNIK jest taki konfliktowy ?

 22. Andrzej Pisowski dodano 5 lat temu

  Na foto jeden trzyma ręce w kieszeni, a reszta trzyma się za brzuchy! Bardzo wymowny obrazek!!! Nie dla mnie takie towarzystwo. Absolutnie. Poszukajcie lepszego "pijarowca" wyznawcy Sitnika. I może w innym mieście spróbujcie szczęścia. Może w Kraśniku?

 23. aba dodano 5 lat temu

  GŁOSUJ ODPOWIEDZIALNIE na realne działania a nie niemoc

 24. Andrzej Pisowski dodano 5 lat temu

  do Elza! Czy to ta z afrykańskiego buszu? Wiele wskazuje że tak! Świeży powiew się przyda, ale na otrzeźwienie Szanowna Elzo!Bez wątpienia nowy powiew to młody KAROL TCHÓRZEWSKI!!! A emeryt Sitnik niech się zajmie tym, na czym się ponoć zna, czyli trenowaniem młodych zspaśniczek!!!

 25. Artur dodano 5 lat temu

  Brawa dla Pana Andrzeja Sitnika za determinację i wiarę w lepsze jutro dla mieszkańców Siedlec. Trudno konkurować z osobą mającą wsparcie dużej partii politycznej i znaczące środki finansowe ale i jednostki też mają szansę na zwycięstwo słuchają innych i wyciągają z tego wnioski. Każdy z Państwa używa innych argumentów i ma swoje opinie, co do kandydatury Pana Sitnika i z tego powinien skorzystać aby być dobrym prezydentem. Patrząc na obecną kampanię to 9 % różnicy między kandydatami to nie dużo ale Pan Sitnik musi być przynajmniej 3 razy aktywniejszy w ostatnim tygodniu od konkurenta aby być prezydentem Siedlec. Życzę sobie Prezydenta, który da mieszkańcom miejsce w którym będą dobrze żyli i spełniali swoje marzenia. Najważniejsza jest współpraca, poglądy polityczne i niezgoda powinna odejść w zapomnienia. Panie Andrzeju wszystko w pana rękach i osób, które Pan przekona w ostatnim tygodniu kampanii wyborczej. Powodzenia

  • Balladyna 2 dodano 5 lat temu

   Mnie "przekonał", po debacie 29.10.18r. pan Sitnik: "Szanowni państwo, szanowni mieszkańcy; Jestem mieszkańcem, spotykam się z mieszkańcami, nie boję się mieszkańców. JA potrafię, JA gwarantuję, JA przerobiłem, JA zrobiłem, JA pomagałem. Panie Karolu; JA mówiłem, JA dam, JA będę robił, JA mogę, JA przeprowadzę, JA nie będę rozdawał. Ryba, wędka, bar mleczny, zadłużenie. JA odstąpię, JA będę dążył, JA inwestuję, JA wierzę. Panie Karolu; półkilogramowy schabowy, kolega tatusia, tatuś, minister ,ministra, ministrowie. Panie Karolu; Drodzy mieszkańcy; dzięki MNIE, JA zwiększę, JA przygotuję, JA odpowiedziałem, JA słyszałem, Dziękuję bardzo. Dziękuję serdecznie. Panie Karolu, szanowni mieszkańcy."

   • Siedlczanin od urodzenia dodano 5 lat temu

    Celnie! I tyle by tego było! Faktyczna beznadzieja! I wybaczcie moją ignorancję!

 26. fan dodano 5 lat temu

  A pamiętacie dziadka z wermachtu?
  No tak krótka pamięć i wybiórcza.
  Gdyby nie tata., K.Tchórzewski nie był by tu gdzie jest i taka prawda.Czas skończyć długie rządy PIS-u w Siedlcach.

 27. AA dodano 5 lat temu

  ANDRZEJ SITNIK PREZYDENTEM i tyle

  • kronikarz@ dodano 5 lat temu

   W Łukowie raczej!

 28. Andrzej Pisowski dodano 5 lat temu

  do fan – Widać, że nie masz syna Szanowny Panie! Jak to się stanie, to zupełnie inaczej będziesz pisał!!!!!!!!

 29. fan dodano 5 lat temu

  Andrzeju Pisowski:)Mam syna i jestem z tego dumny.
  Pojęcie nepotyzmu jest mi znane.
  Przykro mi że nie zrozumiałeś młody człowieku "dziadka z wermachtu".

 30. Andrzej Pisowski dodano 5 lat temu

  Pan Sitnik na prezydenta, ale KRAŚNIKA!!!

 31. Obywatel dodano 5 lat temu

  Silnik strasznie konfliktowy. I on chce w ten sposób kierować Miastem?

 32. Andrzej Pisowski dodano 5 lat temu

  do" fan", kimkolwiek jesteś! Bardzo mi zaimponowałeś i dziękuję za zwrot "młody człowieku". Bardzo dziękuję, ale jestem przekonany, że mój syn może być starszy od CIEBIE drogi "fan". A na temat "dziadka z wehrmachtu(celowo pisze z małej litery, choć to wyraz własny) " nie polemizujmy, to uwłacza zarówno Twojej, jak i mojej godności! Zaś w kwestii nepotyzmu, zachowajmy "trzeźwą optykę ". Możemy się spierać, ale na argumenty i z godnością. Ok?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?