SPIN

Tydzień profilaktyki w siedleckiej „Kolejówce”

Aneta Borkowska wtorek, 30 października 2018, 08:15 Społeczeństwo

Od 22 do 26 października w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 pod hasłem „Żyj zdrowo i z pasją” odbywał się Tydzień Profilaktyki. Każdego dnia młodzież uczestniczyła w innych zajęciach o charakterze profilaktycznym.

Uczniowie z klas drugich odbyli mini kurs z pierwszej pomocy, prowadzony przez doradcę zawodowego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Siedlcach, czyli w tzw. „Medyku”. Na zajęciach uczyli się praktycznego udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach, ułożenia w pozycji bezpiecznej, użycia defibrylatora do masażu serca.

Odbyły się też zajęcia edukacyjne dla klas pierwszych, prowadzone przez funkcjonariusza KMP w Siedlcach, sierż. sztab. Małgorzatę Mazurek, dotyczące cyberprzemocy, demoralizacji i odpowiedzialności karnej. Robert Podniesiński – terapeuta z Siedleckiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób Uzależnionych „Powrót z U” – poprowadził zajęcia edukacyjne z młodzieżą z klas pierwszych, mające na celu uświadomienie zagrożeń, związanych z używaniem substancji psychoaktywnych (dopalacze, narkotyki, alkohol, nikotyna).

Paweł „Under” Przewoźny, twórca filmowy, reżyser i mówca motywacyjny promował wśród młodzieży z klas drugich i trzecich dobre wartości, takie jak patriotyzm, wiara, pasja i życie bez nałogów. Spotkanie w szkole odbyło się w ramach projektu „Profilaktyka z SZANSĄ” realizowanego przez Siedleckie Stowarzyszenie na Rzecz Osób Dotkniętych Chorobą Alkoholową, Narkomanią i Hazardem.

Tydzień profilaktyki zakończył się zajęciami antystresowymi dla klas maturalnych, prowadzonymi przez pedagoga z Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Siedlcach, Beatę Piotrowską. Uczniowie ze wszystkich klas przygotowali plakaty o tematyce profilaktycznej, które udekorowały w tym czasie szkołę, dotyczyły one m. in. uzależnień (narkomanii, alkoholizmu, dopalaczy, nikotynizmu), zdrowego trybu życia, tolerancji, chorób przewlekłych (padaczki), pierwszej pomocy, piramidy prawidłowego odżywiania się.

Koordynatorem Tygodnia Profilaktyki była Monika Łopuska – pedagog szkolny, przy współpracy z wicedyrektor Joanną Wojtkowską – Śpiewak i Weroniką Makowską, która ze szkolnymi grafikami przygotowała baner, reklamujący to szczególne wydarzenie.

źródło: ZSP nr 6 w Siedlcach

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?