SPIN

Złośliwość czy wpadka?

redakcja poniedziałek, 12 listopada 2018, 23:28 Siedlce

Podczas wczorajszych centralnych uroczystości z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, pod Pomnikiem Wolności powitano wszystkich poza… prezydentem elektem.

Wolne wybory to największy dowód na niepodległość kraju, a oni zachowują się tak, jakby ich nie było.” „Słabo.” „Co to za kultura, że przy okazji tak pięknej i ważnej uroczystości nie powitano Andrzeja Sitnika?” „Niestety, zero klasy” – można było usłyszeć wczoraj pod Pomnikiem Wolności.

Wszystko przez to, że prezydent elekt został pominięty podczas powitania gości pod Pomnikiem Wolności choć powitano przedstawicieli wszystkich instytucji.

Uroczystość poprowadził – zgodnie z wieloletnią tradycją, naczelnik gabinetu prezydenta i rzecznik prasowy Dariusz Dybciak. Co ciekawe, na kartce, którą miał przed sobą i z której czytał, wpisano powitanie także przyszłego prezydenta.

O nowym prezydencie w swoim przemówieniu wspomniał później Wojciech Kudelski, ale również bez wymieniania nazwiska.

Dziękuję wszystkim, którzy ze mną współpracowali. Dziękuję władzom kościelnym i wszystkim, którzy dawali swój wyraz temu, że bliskie jest im nasze miasto, nasza ojczyzna. Dziękuję za wybór na stanowiska radnego sejmiku. Chcę też złożyć najlepsze gratulacje i życzenia nowo wybranej radzie miasta Siedlce i prezydentowi elektowi. Niech dobrze dbają o nasze miasto, o sprawy miasta. Niech nie stracą żadnej szansy na jego rozwój. Cieszmy się naszą wolnością. Cieszmy się naszym miastem. Dbajmy o Polskę. Część Boże wszystkim.”

Andrzej Sitnik i członkowie Bezpartyjnych Siedlec złożyli później kwiaty pod pomnikiem.

Przypomnijmy, że nowy prezydent Siedlec obejmie urząd do 23. listopada. Do tego dnia musi się odbyć sesja, na której Andrzej Sitnik złoży ślubowanie. Kadencja nowej rady miasta i prezydenta potrwa 5 lat.

32 komentarze

 1. taka klasa dodano 4 lata temu

  Magistrat na tak zacnej uroczystości nie wita, a wręcz griluje Sitnika. Proboszcz par, św. Józefa tez nie powitał. Ot taka jest klasa obecnie rządzących Siedlcami. Odrobinę jej zachował Pan Kudelski, który bezosobowo wspomniał o Prezydencie elekcie. Ale przykład idzie z góry. pamiętamy kto chował się za wieńcem w kościele w Warszawie aby nie witać się z Prezydentem. Widzieliśmy "powitanie" przez P.Dudę Tuska. Dobrze że odstawia społeczeństwo takich powoli od władzy.

  • Akimjesttusk dodano 4 lata temu

   A co mają klękać przed Oskarem ? 😀

   • siedlce dodano 4 lata temu

    te Akimjesttusk!!! Nie klękać, a powitać i nie przekręcać nazwisk. Tak nas postrzega cały świat. Oj ty Akimjesttusk . Zeżrę cię kiedyś ta nienawiść.

    • siedlcetuskiemowiane dodano 4 lata temu

     A co moim powyższym komentarzu było nienawistnego ?

     • siedlce dodano 4 lata temu

      Ech ty. Passsss

 2. mieszkanka dodano 4 lata temu

  Prawda jest taka, że kultura obecnego rzecznika miasta jest na bardzo niskim poziomie. Śmieszne, żałosne i pokazujące małość danej osoby.
  To tak jak teraz przegrany Tchórzewski zamieszcza wpisy w błędami radnego Dobijańskiego. Szkoda, że siebie nie słucha jak mówi lub swoich bliskich, bo tam to dopiero poprawna polszczyzna.

  • Gość dodano 4 lata temu

   Popieram!

 3. tommi dodano 4 lata temu

  oczywiście że złośliwość, na koniec jeszcze padło stwierdzenie Pan Silny…. brak mi słów dobrze że ta ekipa już kończy to działo …

 4. Sąsiad dodano 4 lata temu

  E tam. W Łukowie burmistrz po przegranej zapadł się pod ziemię. W ogóle nie było go na miejskich obchodach 11 listopada mimo, że jest on jednym ze współorganizatorów.

 5. Szczerze dodano 4 lata temu

  Zobaczymy jak będzie się zachowywał prezydent elekt, bo na chwilę obecną nosi miano największego megalomana w mieście. Swój na swego trafił, tylko jeden jeszcze nie zdążył zostać przez nas poznany.

 6. kultura dodano 4 lata temu

  Kultura pana rzecznika pozostawia wiele do życzenia – podobnie było na sesjach kiedy komentował głośno pytania radnych np. p. Sitnika. Jaka władza – taki rzecznik 🙂

 7. Bar Bar dodano 4 lata temu

  To teraz prezydent elekt powinien wyciąć rzecznika z Urzędu Miasta.

 8. Ktototaki dodano 4 lata temu

  My nie zapominamy 🙂

 9. Klasyk dodano 4 lata temu

  Błędy Pana Dobijanskiego z tytułem doktora są niedopuszczalne . Trzeba to nagłaśniać. Jak tak można że Platformie Obywatelskiej można wszystko.

  • mieszkanka dodano 4 lata temu

   Ja nie mówię, że błędy są w porządku. Jednak nie znam ani jednego człowieka, który by nigdy nie powiedział czegoś źle lub przy pisaniu błędu nie popełnił. I tylko gdyby ten błąd wytknęli Panowie Bralczyk lub Miodek to by było ok, ale Tchórzewski??? To już śmieszne, szkoda, że z taką ochotą nie wrzuca wypowiedzi bardzo bliskiej osoby która zamiast np mówić drogą, osobą itp mówi drogo, osobo.

  • do Klasyka dodano 4 lata temu

   Żal czytać to podniecenie na Fb jednym błędem ortograficznym. To jest żałosne. Przede wszystkim Pana wywód jest nie na temat – bo piszemy o braku kultury i klasy ze strony urzędu w stosunku do prezydenta elekta. Proszę czytać ze zrozumieniem – już jesteśmy niepodlegli – może Pan spokojnie rozumieć – to już nie jest zakazane. A prawda jest taka, że w zachowaniu pana prowadzącego uroczystość nie było klasy. To straszna małostkowość. A prezydent chwilę później pyta "czy musimy być tak podzieleni?". Hipokryzja czy bezmyślność – żeby nie powiedzieć głupota?
   Po prostu żenada

 10. ss dodano 4 lata temu

  Mali ludzie nie potrafiący pogodzić się z porażką.To samo w Warszawie. Ale czas miernot już się kończy.Ludzie widzą co się dzieje i reagują.Jeszcze Polska nie zginęła kiedy my żyjemy…

 11. Bu dodano 4 lata temu

  Wiadomo, w PiS sami katolicy

 12. Roman. dodano 4 lata temu

  Nawet nie umiecie uszanować ŚWIĘTA ZMARTWYCHWSTAŁEJ RZECZYPOSPOLITEJ szczując jednych na drugich… To nie czas i nie miejsce na wilcze potyczki… Na tę WOLNOŚĆ , którą psubraty, w prywatę zminiacie, czekały krwawiące od obcej przemocy pokolenia…

 13. fan dodano 4 lata temu

  Przykre.Ciężko się pożegnać jak i przywitać….

 14. Dzięki Prezydent Kudelski dodano 4 lata temu

  Prezydent Kudelski jak zawsze pokazał klasę,chociaż On uratował honor

 15. mieszkanka Siedlec dodano 4 lata temu

  Wszyscy od dawna tolerowali arogancję p.Dybciaka. Nie szanował ludzi, zwracał się z pogardą do wielu mieszkańców i pracowników urzędu. Miejmy nadzieję, że nie będzie zajmował już żadnej ważnej dla miasta funkcji.

 16. Lubiana dodano 4 lata temu

  Cała świta siedleckiego PiSu pokazała brak klasy podczas tak ważnych obchodów. Trzeba umieć przegrywać Panowie i Panie! Zamykacie tym sposobem za sobą kolejne drzwi.

  • Aro dodano 4 lata temu

   czego chcecie od chłopa – ma ikrę i kregosłup -nie jest pochyłym drzewem na które wszyscy chcieliby wskoczyć.Widzie już głosy Urzędasów- którzy -" jak tłuste Księżne witają przewrót który stał sie ".Urzedasy nie tylko trenują ukłony ale skupują zdięcia kart wyborczych- na której jest skeślony Tchórzewski- aby okazać je nowemu Panu.Chamstwo i lizusowstwo będzie kwitło

 17. khf dodano 4 lata temu

  hm przykład idzie z góry, przez ostatnie 12 lat

 18. była harcerka dodano 4 lata temu

  Kultura zawsze obowiązuje tych przegranych i wygranych. Jaki to przykład dajemy młodemu pokoleniowi ? Nie powitać przyszłego prezydenta miasta Siedlce ? Oj nieładnie.!!!

 19. Zasmucona dodano 4 lata temu

  Brak ogłady i klasy daje się odczuć na wszystkich szczeblach władzy we wsztstkich siedleckich instytucjach. Kogo j popiera PiS, a kto pełni jakąkolwiek funkcję kiwrowniczą, jest butny, arogancki i traktuje ludzi "z góry". Widzieliśmy to także podczas obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości… Żenujący i przykry brak kultury ze strony prowadzących uroczystości w kościele i pod pomnikiem…Smutne to…

 20. tania psychoanalityczka dodano 4 lata temu

  Nie czepiajcie się Pana Rzecznika. Nie jego wita, przecież to jest klasyczny przykład CZYNNOŚCI POMYŁKOWEJ (freudowskiej pomyłki) pojawiająca się najczęściej w wypowiedzi (przejęzyczeniu), w działaniu lub zapomnieniu, będącym, zdaniem Freuda, wynikiem mimowolnego oddziaływania treści zepchniętych do nieświadomości. hihihihi Andrzej jaki? – SILNY

 21. kapelusz ministra dodano 4 lata temu

  Zaczyna się składanie kwiatów. Urzędujący prezydent miasta Wojciech Kudelski wraz w wiceprezydentami -już w blokach startowych.
  Z boku – odpychając biskupa – na czoło wysuwa się minister Tchórzewski z przybocznym – Mazurkiewiczem. Kudelski po kilku szepniętych mu uwagach usuwa się oddając pierwszeństwo. Minister obok niewielkiej wiązanki kwiatów trzyma jeszcze w rękach kapelusz. Ten kapelusz w niczym mu nie przeszkadza – jednak minister oddaje go do potrzymania przybocznemu, a ten na zasadzie; podaj dalej – podaje go do rąk wiceprezydentów miasta (dobrze jeszcze, że nie biskupowi). Wiceprezydenci podają dalej – – wg mnie – kapelusz wylądował w wiernych dłoniach pani Sosnowskiej, niczym symbol zaślubin z partią PIS

 22. Siedlczanin dodano 4 lata temu

  Wybór między A. Sitnikiem, a K. Tchórzewskim, to wybór miedzy dżumą a cholerą. Pierwszy, to narcyz i megaloman, który się pokłóci ze wszystkimi i będzie biadolił że nic nie może, drugi, to cwany nieudacznik, którego ojciec chciał koronować na księcia Siedlce i zapewne koronuję go na inne stanowisko. Pan A. Sitnik otoczy się byłymi SB-kami komuszkami i KODem….5 lat dla Siedlec może być zmarnowane

 23. spin nie godny? dodano 4 lata temu

  Rzecznik nie przesłał pożegnania prezydenta w odwecie za ten art.

 24. Janek dodano 4 lata temu

  Arkadiuszu Mazurkiewiczu,
  żal…

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?