SPIN

Święto niepodległości w „Kolejówce”

Aneta Borkowska wtorek, 13 listopada 2018, 07:27 Społeczeństwo

Ten szczególny czas, czyli 100.rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Siedlcach, czyli popularnej „Kolejówki” uczciła w ciekawy sposób.

Wiele poświęcili Ci, którzy za wolność ojczyzny oddali życie. Tego wspólnego dobra zmarnować nie można. Żyjemy w kraju wolnym. Nie ma potrzeby, by oddawać za ojczyznę życie, ale można ofiarować Jej swoją wiedzę, pracę, talent. Całym sobą służyć ogólnemu dobru. Wolność to diament – te słowa patronowały wielu inicjatywom patriotycznym zorganizowanym w szkole z okazji Święta Niepodległości. Wolność to diament nieoszlifowany – śpiewał w jednej ze swoich piosenek Marek Grechuta. Zatem wolność, którą wywalczyli nasi poprzednicy to coś cennego, diament, któremu my musimy nadać właściwy kształt, swoją postawą, życiem.

Uczniowie z „ Kolejówki” doskonale wiedzą, że na właściwą postawę człowieka ma wpływ wykształcenie, rozwijanie i pogłębianie swoich talentów, zainteresowań. Uświadomił im to zorganizowany w szkole konkurs talentów „Dla Ciebie Polsko!”. Wzięło w nim udział wielu uczniów. Zaprezentowali się w różnych formach: śpiewie, tańcu, grze na instrumencie, literacko, malarsko i graficznie. Najlepsi okazali się graficy. Potwierdzili, że nauka w tym zawodzie daje wiele satysfakcji. Ciekawym i trafionym pomysłem okazał się też tomik z najpiękniejszymi utworami o ojczyźnie pt. Moja Niepodległa. Najpiękniejsze utwory o ojczyźnie dla uczniów z Kolejówki.

Za konkurs talentów i tomik odpowiedzialni byli uczniowie z kl. 3a, graficy, którzy wspólnie z nauczycielami Moniką Kowalczyk i Weroniką Makowską wykonali te zadania. Na piątkowej uroczystości 9 listopada śpiewem pieśni i poezją nauczyciele i uczniowie oddali hołd bohaterom. Wspólnie wyśpiewali też hymn, akcentując najważniejsze dla wszystkich słowa: Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy.

źródło: ZSP nr 6 w Siedlcach

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?