SPIN

Tchórzewski rezygnuje z funkcji prezesa PECu

Aneta Borkowska środa, 14 listopada 2018, 18:07 Siedlce

Karol Tchórzewski złożył rezygnację z funkcji prezesa PEC. Jak napisał na facebooku zrobił to z powodów osobistych. Zaznaczył, że nie chce stawać na drodze nowego prezydenta i rezygnuje z odprawy, która ma nadzieję będzie przeznaczona na gabinet stomatologiczny w „siódemce”. Poniżej treść oświadczenia.

Szanowni Państwo,

W ubiegłym tygodniu złożyłem rezygnację z pełnienia funkcji Prezesa Zarządu Przedsiębiorstwa Energetycznego w Siedlcach Sp. z o.o. z dniem 30.11.2018 r. Dzisiaj Rada Nadzorcza przyjęła moją rezygnację i w kilku zdaniach chcę skomentować swoją decyzję.

Ostatnie lata mojej kariery zawodowej były związane z siedleckim PECem. Swoją pracę traktowałem jako zaszczyt i obowiązek służby mieszkańcom miasta. Przedsiębiorstwo Energetyczne ma za sobą skomplikowany etap uruchomienia kogeneracji oraz negocjacji umów z firmami zajmującymi się obrotem energią elektryczną i gazem ziemnym wysokometanowym. Dokonaliśmy też wielu usprawnień dostosowujących nasz zakład do przyszłych wymogów środowiskowych. Przeprowadzono remont generalny w technologii ścian szczelnych 2 kotłów WR-25. Obecnie trwa modernizacja kotła WR-10, zmodernizowaliśmy magistrale ciepłownicze, a obiekty PECu zostały zrewitalizowane. Pozostawiam firmę z rekordowymi wynikami, na czołowej pozycji w naszej branży. Zysk wzrósł z 8 milionów w 2015 r do ponad 23 milionów za rok 2017. Zadłużenie spadło z prawie 32 milionów złotych na początku 2016 r. do 8 mln w chwili obecnej, z czego większość to pożyczki preferowane z WFOŚiGW oraz z unijnego programu Jessica. Stan zasobów finansowych PECu na chwilę obecną to prawie 40 milionów złotych, na koncie firmy znajdują się także świadectwa pochodzenia na kwotę ok. 10 milionów złotych. W posiadaniu przedsiębiorstwa jest także działka o wartości ok. 11.5 miliona złotych netto.

Środki te zostały zgromadzone na niezbędne do dostosowania do norm unijnych inwestycje. Firma korzysta z derogacji ciepłowniczych do 31.12.2022 r. i do tego momentu musi posiadać instalacje odpylania, odsiarczania i odazotowania spalin spełniające wymogi BAT.

Zrezygnowałem ze stanowiska ze względów osobistych. Nie chcę stawać na drodze nowego Prezydenta w realizacji jego programu.

Zgodnie z umową po dwumiesięcznym okresie wypowiedzenia Spółka musiałaby wypłacić mi odprawę w wysokości 46 200 złotych. Odchodząc już dziś rezygnuję z odprawy i apeluję, do Prezydenta Andrzeja Sitnika, aby przeznaczył tą kwotę na gabinet stomatologiczny w Szkole Podstawowej nr 7 w Siedlcach.

Na koniec jeszcze raz chcę serdecznie podziękować wszystkim pracownikom Przedsiębiorstwa Energetycznego w Siedlcach Sp. z o.o. oraz pracownikom PEC Serwis Sp. z o.o.

Z wyrazami szacunku

Karol Tchórzewski

 

35 komentarzy

 1. W jaki to sposób? dodano 6 lat temu

  Jak to niby ma się odbyć, że pieniądze z których rezygnuje ktoś, nowy Prezydent ma przekazywać na gabinet stomatologiczny. Rezygnujesz więc zostaw to nowej władzy.

  • ciemny lud ma to kupić dodano 6 lat temu

   Nie można zrezygnować z wynagrodzenia , które się należy jako Prezes powinien wiedzieć i WIE tylko robi to w określonym celu …. nie dajcie się manipulować

 2. siedlczanin dodano 6 lat temu

  Czekamy na decyzję p.Sitnika

 3. mieszkanka dodano 6 lat temu

  Szkoda, że tak samo nie postąpił z premią.

 4. Chyba dodano 6 lat temu

  Chyba p. Tchórzewski nie zna prawa. Przecież on nie może zrezygnować z odprawy. Zgodnie z prawem odprawa się mu należy. Po pobraniu sam zdecyduje na co je wyda. Po drugie jak p. Sitnik może dysponować pieniędzmi z PEC. Chyba K. Tchórzewski faktycznie nie nadaje się na to stanowisko.

  • big dodano 6 lat temu

   jak sam rezygnuje nic mu się nie należy

   • Niezależny dodano 6 lat temu

    Dobrze chłopak zrobił. Zrzekł się stanowiska i pieniędzy, a wy dalej go nienawidzicie. Nie dogodzisz Targowicy.

    • Nie mówimy dodano 6 lat temu

     Nie mówimy czy dobrze zrobił zrzekając się. Zrobił to co musiał. Nie czarujmy się. Ale mówimy o tym, że jak nie chce pieniędzy to niech je sam przekaże zgodnie ze swoją wolą. I nie ma tu nic z Targowicy, jak znam troszkę historię.

 5. bzdura dodano 6 lat temu

  Karolu – zrezygnował więc o odprawie nie ma mowy. Po co pleciesz bzdury. Niczego klęska cie nie nauczyła???????

  • y. dodano 6 lat temu

   To zależy od zapisów w kontrakcie często. Prezesi działają często na podstawie w ogóle innych zapisów niż zwykli pracownicy.

 6. wyborca dodano 6 lat temu

  Szacunek
  Zwyczajni dobrzy ludzie to docenią

 7. Elvis dodano 6 lat temu

  A co zrobił aby dostosować siedlecką energetykę do nowych norm emisji? Trzy lata noże okazać się za mało aby tego dokonać?

 8. ja dodano 6 lat temu

  Postąpił z klasą. Szacun.

 9. maciej kublikowski dodano 6 lat temu

  Po większości komentarzy widzimy jakie prymitywy mieszkają w Siedlcach. Jak bardzo to jest żałosne. Panie Karolu to jest bardzo honorowe i zrobione z wielką klasą.

  • tak dodano 6 lat temu

   Tu miał być
   "zrobione z wielką klasą" Zgadza się, z Pierwszą klasą podstawówki..

   • marson dodano 6 lat temu

    kubeł nie obrażaj siedlczan

  • marson dodano 6 lat temu

   kubeł nie obrażaj siedlczan

  • Anonim dodano 6 lat temu

   A na czym ten honor i klasa polega, bo nie bardzo rozumiem?

 10. Panie Kublikowski dodano 6 lat temu

  Wasze przekonanie o siedlczanach jako prymitywach doprowadziło do klęski wyborczej Karola. Siedlczanie to mądrzy ludzie. Uwierzyli wreszcie że wiele mogą. Trwanie w przekonaniu ze macie do czynienia z "ciemnym ludem" pozwoli wam ponieść kolejne klęski w wyborach 2019 r.

  • tak dodano 6 lat temu

   z Pierwszą klasą Podstawówki.

 11. Janek dodano 6 lat temu

  Jeśli rezygnuje z pracy, odprawy nie dostanie. Jeśli mimo dziwnych zapisów prawnych kasa mu się należy, niech ją weźmie, zrobi przelew na Radę Rodzicow w s kole nr 7 a dyrekcja zdecyduje, jak te środki wykorzystać. Mniej gadania, więcej prostego działania!

 12. fan dodano 6 lat temu

  Działanie pod publiczkę.A co do kwesti odejścia……lepiej samemu odejść niż zostać odwołanym.

 13. Beata 1981 dodano 6 lat temu

  Jaka to była umowa, że przy odejściu należy się odprawa "Jeśli członek zarządu spółki zrezygnuje z zajmowanego stanowiska, to spółka może mu z tego powodu wypowiedzieć umowę o pracę. Nie będzie przy tym zobowiązana do wypłacenia mu odprawy pieniężnej ani odszkodowania." – to cytat

  • Zdaje się dodano 6 lat temu

   że kontrakt menedżerski.
   Obowiązują inne przepisy.

 14. krzycho58 dodano 6 lat temu

  Tatuś załatwił lepszą fuchę ?

 15. byly siedlczanin. dodano 6 lat temu

  Tchorzewski rezygnuje bo wie ze nie bedzie mial zycia i jest spalony. Nie wyszlo.Ale Papcio cos ogarnie.Krzywda mu nie bedzie.Oj nie!.

 16. podlasiak dodano 6 lat temu

  tak sie rozpisał jakby PEC jemu zawdzięczał ten stan finansów.

 17. znienawidzony dodano 6 lat temu

  2,5 miliona rocznie w Pecu zarabiał przez tyle lat to po co mu odprawa i jakieś tam marne grosze teraz – bądźmy realistami !

  • do znienawidzony dodano 6 lat temu

   chyba 2,5 mln pesos ? po co takie falszywe pajacowanie informacjac?

 18. y. dodano 6 lat temu

  Możliwe, że coś tam namieszali w PECu i szybko ucieka, żeby Sitnik się nie dobrał do nieprawidłowości podczas jego urzędowania.

  • Możliwe dodano 6 lat temu

   że pisze Pan/Pani tylko po to, aby umniejszyć dokonania Karola Tchórzewskiego albo dlatego, żeby uzewnętrznić swoją frustrację

   • y. dodano 6 lat temu

    Takich rzeczy się nie robi ot tak, tu na bank jest coś na rzeczy i jest jakieś drugie dno.

 19. marson dodano 6 lat temu

  i co karolku wstyd teraz w PEC-u pracować, a taki byłeś pewny zwycięstwa

  • Ludzie są różni dodano 6 lat temu

   Jedni robią takie rzeczy, inni nie potrafią tego zrozumieć

 20. Henryk dodano 6 lat temu

  Prosty, przejrzysty komunikat dojrzałego managera, który rozumie swoją sytuację a jednocześnie potrafi ocenić swoją wartość.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?