SPIN

Wystawa „Podlaski Przełom Bugu 2018”

Aneta Borkowska czwartek, 15 listopada 2018, 06:51 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 22 listopada o godz. 18. na wernisaż XXIII Międzynarodowej Wystawy Fotografii „Podlaski Przełom Bugu 2018”. Galeria Fotografii Fokus.

Prezentowane na niej prace zostały wykonane podczas pleneru, który odbył się w czerwcu w Janowie Podlaskim. Wzięło w nim udział trzydziestu pięciu fotografów z Polski i Francji. Organizatorzy starali się zaoferować uczestnikom pleneru całą gamę różnorodnych tematów i form inspiracji twórczej. Niektórzy interesowali się głównie krajobrazami i nieskażoną cywilizacją nadbużańską przyrodą, inni zafascynowani byli niezwykle ciekawym krajobrazem kulturowym.

Dolina Bugu charakteryzuje się dużą różnorodnością biologiczną i kulturową. Bug jest naturalną granicą Polski z Białorusią i Ukrainą. Płynie na obszarze zetknięcia się różnych kultur, tradycji narodowych, obrządków religijnych. Najpiękniejsza jest środkowa część doliny, zwana Podlaskim Przełomem Bugu. Od ponad dwudziestu lat właśnie tam organizowane są plenery fotograficzne w celu utrwalenia piękna tej krainy.

Wystawa będzie czynna do 11 stycznia.

reklama MOK

Możliwość komentowania jest wyłączona.