SPIN

Sitnik: Nie wierzcie plotkom. Ja nie mam na nie wpływu

redakcja niedziela, 25 listopada 2018, 23:36 Siedlce

W miniony piątek Andrzej Sitnik złożył ślubowanie na prezydenta Siedlec. Po 12 latach rządów Wojciecha Kudelskiego, który był członkiem PiS, miastem będzie rządzić osoba bezpartyjna.

Sitnik wygrał batalię o fotel prezydenta z Karolem Tchórzewskim (PiS). Tuż po zakończeniu pierwszej sesji rady miasta, przedstawiciele lokalnych mediów zadali nowemu prezydentowi kilka pytań.

Złożył Pan ślubowanie na prezydenta Siedlec. Jakie emocje Panu towarzyszą?

AS: Radość z tego, że stało się to, czego mieszkańcy chcieli, a chcieli zmiany w naszym mieście. Poparli projekt, który przygotowałem, który przygotowało stowarzyszenie mieszkańców Bezpartyjne Siedlce. A teraz cóż? Musimy realizować nasz program.

Jak widzi Pan przyszłą współpracę z radą miasta?

Jetem cały czas pełen optymizmu, że radni nie będą ulegali wytycznym partii politycznych, tylko w pierwszej kolejności będą widzieli interes mieszkańców. Wszystkie projekty uchwał, które będę podejmował i które oni będą podejmowali, będą w jednym tylko celu, aby poprawić byt mieszkańców. Jestem przekonany, że radni nie będą mieli dylematów i wybiorą służbę mieszkańcom.

Jakie będą Pana pierwsze działania?

Chcę zorientować się jak wygląda sytuacja w mieście. Zbliża się koniec roku, więc pojawia się kwestia płac. Za chwilę spotkam się ze skarbnikiem miasta, aby otrzymać informacje związane z sytuacją finansową. Od tego będę uzależniał pierwsze decyzje, ale bez wątpienia o jednej mogę powiedzieć. Będzie to powołanie zespołu, który zajmie się poprawą sytuacji komunikacyjnej w Siedlcach. W kuluarach rozmawiałem z panią wicemarszałek, teraz już członkiem zarządu – jest wola współpracy. Nie będę się zastanawiał i będę spotykał się ze wszystkimi. Bez znaczenia jest dla mnie to, czy będzie to rząd PiS czy urząd marszałkowski. Dla mnie ważny jest interes miasta.

Będzie miał Pan zastępcę?

Chcę zorientować się jaka jest sytuacja finansowa. Jak będę miał do wyboru czy zatrudnić wiceprezydenta czy zapłacić czterem pracownikom, to wybiorę zapłatę pracownikom. Jeżeli będzie taka możliwość i konieczność, powołam wiceprezydenta. Ale będzie to jeden wiceprezydent.

Kilka dni po wyborach pojawiły się komentarze, że wiceprezydentem lub prezesem PECu zostanie Mariusz Dobijański. Co ma Pan do powiedzenia w tej kwestii?

Dementuje wszelkie plotki. Jak ktoś lubi się w nie bawić, to jego wybór. Ja nic nie mogę z tym zrobić. Jest internet i każdy może anonimowo zniszczyć drugiego człowieka. Ja zadaję pytanie „dlaczego?” i „po co?” Chcę łączyć a nie dzielić. Ale cóż … Jak kogoś bawi rozsiewanie plotek? Jestem wolny od tego. Nie zwracam na to uwagi.

Uważa Pan, że życzenia, które Pan dzisiaj usłyszał były szczere?

Liczę na to i chciałbym żeby tak było. Liczę na to, że były szczere i że będę mógł liczyć na pomoc. Cały czas mam wiele wiary w to, że jednak będzie kogoś stać na refleksję. Może już dosyć tych wojen, podchodów, uszczypliwości?

Fot. Tygodnik Siedlecki

 

 

9 komentarzy

 1. AR dodano 3 lata temu

  Pięknie aby tak dalej…

 2. jacek dodano 3 lata temu

  Pnie Prezydencie jak najszybciej powinien Pan pozbyć się przybocznych dotychczasowej władzy jak Marchel i inni i otoczyć ludźmi nie skażonymi układami. Inaczej Pan przegra..

 3. Pol dodano 3 lata temu

  Sitnik liczy teraz na zazegnanie wojen i sporów, A sam w poprzedniej kadencji był głównym wojownikiem.

 4. y. dodano 3 lata temu

  Podoba mi się to, o czym mówi w kwestii wiceprezydenta i czterech pracowników.

 5. tommi dodano 3 lata temu

  na pewno rzecznik UM do wymiany w 1 kolejności

 6. żarty??? dodano 3 lata temu

  Jaka bezpartyjność?? jaka ? Dobijański z platformy na sesji rady miasta przemawia w imieniu Bezpartyjnych Siedlec?? Co Pan robi Panie Sitnik co Pan wyrabia???

 7. ciekawe dodano 3 lata temu

  Podczas debat przytyki osobiste wobec kontrkandydata dozwolone.
  Po zwycięstwie zmiana o 180 stopni?
  Najpierw dzielić potem łączyć?
  Zgodnie ze znaną zasadą rządź i dziel?

 8. Reformy Platformy dodano 3 lata temu

  Najpierw zabierzemy 500+ bezrobotnym
  Następnie zabierzemy 500+ pracującym
  Na koniec zabierzemy 500 emerytom
  Musimy mieć na ośmiorniczki……

 9. Alek dodano 3 lata temu

  Sitnik może i jest ok. ale jak weźmie sobie Dobijańskiego na vicka to on go szybko rozprowadzi . Wybitnie zdolny czego się dotknie zamienia w …..

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?