SPIN

Pomóż uratować święta wielu ludzi

Aneta Borkowska poniedziałek, 26 listopada 2018, 14:05 Społeczeństwo

Bank Żywności w Siedlcach od ponad 17 lat ratuje święta wielu setek osób w rejonie powiatów: garwolińskiego, łosickiego, mińskiego, ostrowskiego, siedleckiego, sokołowskiego oraz węgrowskiego, organizując Świąteczną Zbiórkę Żywności.

W tym roku Świąteczna Zbiórka Żywności odbędzie się 30 listopada i 1 grudnia. Rok temu organizacja za pośrednictwem ponad 1500 wolontariuszy zebrało ponad 20 ton jedzenia.

Na pomoc czekają samotni rodzice i osoby starsze, niedożywione dzieci, osoby zmagające się z chorobami, ludzie, których mimo pracy, nie stać na zakup żywności.

– Głód może mieć twarz każdego z nas i w każdym momencie życia los może nas niespodziewanie doświadczyć. Warto mieć tego świadomość, gdyż wówczas trochę inaczej patrzymy na świat, z większym zrozumieniem potrzeb innych ludzi. Ludzi, którzy często nie mieli wyboru innej ścieżki życiowej na skutek niedających się przewidzieć okoliczności, jak chociażby wypadek czy choroba, która pochłania nie tylko wszystkie zarobione pieniądze, ale również ogranicza w ogóle możliwości zarobkowe – podkreśla Roman Jałyński Dyrektor Banku Żywności w Siedlcach

Bank Żywności w Siedlcach zachęca do przekazywania produktów z długimi terminami przydatności, takich jak: mąka, cukier, olej, konserwy, bakalie, słodycze. Dzieląc się swoimi zakupami ratujemy święta tych, którzy tego najbardziej potrzebują.

źródło: Bank Żywności

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?