SPIN

Strażacy ćwiczą w Centrum Onkologii

Aneta Borkowska poniedziałek, 26 listopada 2018, 10:43 Siedlce

Na drugim piętrze Siedleckiego Centrum Onkologii Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego doszło do pożaru w wyniku zwarcia w instalacji elektrycznej.

Personel medyczny szpitala podejmuje próbę ugaszenia ognia niestety w wyniku niewystarczających narzędzi pożar zaczyna się rozprzestrzeniać. Wzywają straż pożarna i zaczynają ewakuować pacjentów. Na oddziale pracuje 10 osób, 21 jest hospitalizowanych z czego 7 z nich nie jest w stanie samodzielnie opuścić oddziału. Okazuje się, że na trzecim piętrze obiektu, gdzie znajdują się urządzenia techniczne pracowała jedna osoba serwisująca, która nie jest świadoma powstałego zagrożenia i nie ma z nią kontaktu.

Tak wygląda scenariusz ćwiczeń jakie w tej chwili trwają w szpitalu. Ich celem przede wszystkim sprawdzenie procedur alarmowania, praktycznej ewakuacji, tego jak współpracują ze sobą pracownicy szpitala i strażacy a także poznanie nowego budynku.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?