SPIN

Biała sobota dla lekarzy

Aneta Borkowska wtorek, 27 listopada 2018, 07:15 Społeczeństwo

1 grudnia papierowe zwolnienia lekarskie odchodzą do lamusa. „Biała Sobota dla Lekarzy” to ostatnia okazja, by przygotować się do wdrożenia elektronicznych zwolnień. Odbędzie się we wszystkich placówkach ZUS w Polsce.

Od 1 grudnia wszystkie zwolnienia będą miały już postać elektroniczną. To ostatni dzwonek na dostosowanie się do nowych przepisów. Lekarze i asystenci medyczni mogą wdrożyć się w wystawianiu elektronicznych zwolnień lekarskich podczas „Białej Soboty” – szkoleniach i instruktażach.

Porady będzie można zasięgnąć we wszystkich placówkach ZUS na terenie kraju w godzinach od 9.00 do 13.00. Doradcy będą służyć kompleksowym wsparciem i pomocą w rozpoczęciu wypisywania przez medyków elektronicznych zwolnień lekarskich (e-ZLA). Będzie można nauczyć się zarówno wystawienia e-ZLA jak i anulowania dokumentu. Doradcy pomogą także w uzyskaniu certyfikatu z ZUS – warto więc wziąć ze sobą pamięć USB lub urządzenie, na którym lekarz będzie wystawiać zwolnienie (np. laptop, tablet).

Dzień przed „Białą Sobotą”, w piątek 30 listopada, ZUS wydłuża także godziny pracy doradców ds. e-ZLA. Będą czekać na lekarzy i asystentów medycznych do godziny 18.00. Żeby uzyskać pomoc nie trzeba jednak fatygować się osobiście – Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS (22 560 1600) uruchomiło dodatkową linię tematyczną. Mogą z niej skorzystać zarówno lekarze jak i pacjenci oraz przedsiębiorcy. 1 i 2 grudnia będzie czynna w godz. 8.00-21.00, natomiast w późniejsze dni powszednie w godz. 6.00-22.00.

źródło: Piotr Olewiński, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa mazowieckiego

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?