SPIN

Erasmus+ w „Piątce”

Aneta Borkowska piątek, 7 grudnia 2018, 06:39 Społeczeństwo

Szkoła Podstawowa nr 5 w Siedlcach bierze udział w międzynarodowym projekcie współfinansowanym w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+ pod tytułem „Future Unique to Us, Robotics and E-learning”.

Program wystartował z początkiem września i potrwa do końca sierpnia 2020 roku. W wymianie szkół biorą udział placówki z Portugalii, Macedonii, Litwy, Turcji oraz Polski.

Celem projektu jest zdobywanie wiedzy dotyczącej narzędzi internetowych, kodowania i robotyki poprzez udział uczniów i nauczycieli w szkoleniach międzynarodowych i stosowanie jej w różnych działaniach projektowych z użyciem multimediów oraz poszerzanie znajomości języka angielskiego oraz kultur innych krajów biorących udział w projekcie.

Od 26 do 30 listopada nauczyciele: Katarzyna Belowska-Harke, Barbara Banaś i Rafał Kordowski wzięli udział w szkoleniu dotyczącym narzędzi internetowych WEB 2.0 (Google Forms, tworzenie kodów QR, aplikacja Plickers, itp.) w miejscowości Vila Real de San Antonio w Portugalii.

Kolejnym etapem projektu będzie wizyta siedleckich uczniów na Litwie, a następnie nauczyciele z różnych krajów będą gościć w Siedlcach w maju w 2019 roku.

autor: Rafał Kordowski, SP nr 5

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?