SPIN

Warsztaty kreatywnego gotowania

Aneta Borkowska wtorek, 11 grudnia 2018, 10:51 Społeczeństwo

Trwa kolejna odsłona projektu Kulinarni mocni – akcji Federacji Polskich Banków Żywności. W Siedlcach warsztaty programu Kulinarnie Mocni wystartowały już w listopadzie. Program skierowany jest do osób potrzebujących, wspieranych przez Banki Żywności. Celem projektu jest szerzenie wiedzy o zdrowym i kreatywnym gotowaniu.

Spotkania prowadzone są przez edukatora Banków Żywności z naszego województwa: Lenę Replin która prezentuje uczestnikom, jak z prostych składników i przypraw stworzyć smaczne i zdrowe dania.

Wspólne gotowanie i nauka przyrządzania zdrowych potraw to tylko część procesu, przez który przechodzą uczestnicy projektu. Udział w Kulinarnie Mocnych często uruchamia bardzo dużo zmian na głębszych poziomach. Nieraz uczestnicy projektu spotykają się pierwszy raz z sympatią i akceptacją ze strony innych, a przez to też mają możliwość spojrzenia na siebie inaczej. Myślę, że warsztaty dają im przede wszystkim ogromną satysfakcję.– tłumaczy ideę spotkań Lena Replin.

Rolą programu jest także zwrócenie uwagi na niemarnowanie jedzenia, i mądre gospodarowanie żywnością.

Na warsztatach skupiamy się m.in. na przemycaniu zdrowych składników w lubianych przez większość osób potrawach. Gotujemy wspólnie „zielone” gofry czy pierogi z wątróbką. Hitem jest odżywcze ciasto zabarwione szpinakiem oraz burakiem. Dla mnie niezwykły jest też gulasz z dyni z ciecierzycą oraz zapiekanki z kaszy jaglanej. – dodaje Lena Replin.

To już 4. edycja Kulinarnie Mocnych. W dotychczasowych 3 odsłonach projektu zorganizowano ponad 1 200 warsztatów, w których wzięło udział prawie 18 000 osób.

Informacje o najbliższych warsztatach TUTAJ

źródło: Banki Żywności

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?