SPIN

Afera banerowa. Henryk Niedziółka: dostałem po głowie

redakcja poniedziałek, 17 grudnia 2018, 18:59 Siedlce

Fala krytyki spadła na przewodniczącego siedleckiej rady miasta po tym, jak zażądał od stowarzyszenia „Zwierzoluby” usunięcia baneru wyborczego ze schroniska. Teraz radny STS przeprasza za „emocjonalny” wpis.

Plakat został wykorzystany jako ochrona przed zimnem dla bezdomnych psów.

„Zwierzoluby z Siedlec” jak wiele tego typu organizacji, zaapelowały o przekazywanie niepotrzebnych banerów wyborczych do schronisk. Materiał z jakich są wykonane sprawdza się jako izolacja od wiatru. Tak do stowarzyszenia trafił baner Henryka Niedziółki.

Na profilu stowarzyszenia pojawiło się zdjęcie, na którym widać go w tle. To nie spodobało się przewodniczącemu Henrykowi Niedziółce.

Żądam natychmiastowego usunięcia mojego bilbordu ze schroniska oraz wykasowania jego zdjęcia z waszej strony internetowej. W przeciwnym wypadku podejmę odpowiednie kroki prawne” – napisał radny.

Zwierzoluby” udostępniły treść wiadomości, a na głowę siedleckiego radnego wylano wiadro pomyj.

Ten mejl był niepotrzebny, to była emocjonalna reakcja, która nie powinna mieć miejsca – tłumaczył nam dzisiaj przewodniczący siedleckiej rady miejskiej. Spotkałem się z paniami ze „Zwierzolubów”, zawiozłem karmę. Na pewno będę ze stowarzyszeniem współpracował, bo nie jestem przeciwny zwierzętom. Nikomu nie dawałem swojego banera, nie wiem jak znalazł się w przechowalni. Kilka osób poinformowało mnie, że tam wisi, a ja uległem emocjom. Dostałem po głowie – tłumaczył.

Wolontariuszki poinformowały za pośrednictwem portalu społecznościowego o wizycie radnego i podkreśliły, że „przeprosiny zostały przyjęte”.

Swoje banery po wyborach oddawali między innymi członkowie „Bezpartyjnych Siedlec” i koalicji „Lepsze Siedlce”.

17 komentarzy

 1. Anonim dodano 3 lata temu

  Żądam natychmiastowego usunięcia mojego bilbordu ze schroniska oraz wykasowania jego zdjęcia z waszej strony internetowej. W przeciwnym wypadku podejmę odpowiednie kroki prawne” – napisał radny.

  I prawidłowo jeśli był tam widoczny wizerunek.

  Więc dlaczego wycofał się Pan rakiem.
  Może ta cała akcja tylko dlatego, żę "Swoje banery po wyborach oddawali między innymi członkowie „Bezpartyjnych Siedlec” i koalicji „Lepsze Siedlce” i nie chce mieć Pan takiego towarzystwa.
  Gdzie towarzystwo jest lepsze, sam Pan wie najlepiej.

  • Wszystko WIDZĘ dodano 3 lata temu

   Wszystko się zgadza ale czy właściciel baneru sam przekazał swój baner czy ktoś go ukradł i przywiózł do schroniska ? Czy wykorzystywanie skradzionych rzeczy jest moralnie akceptowane nawet w tak szczytnym celu ? Czy baner był dwustronnie zadrukowany czyimś wizerunkiem czy z drugiej strony nie miał białego tła ? Nie można było na zewnątrz druga stroną zawiesić ? Przecież to jest prowokacja aby ośmieszyć czyjś wizerunek , w tym wypadku Przewodniczącego Rady Miasta Siedlce umieszczając twarz Radnego w takim miejscu bez jego zgody i pewnie z "radością" umieszczając takie zdjęcie w internecie. Co z pewnością dało powód do kpin z osoby na banerze, a przy okazji rozsławiło akcję. Czyż nie tak ? A to już manipulacja a nie działanie z dobrymi intencjami.
   I teraz jeszcze medialny atak na osobę która broni swojego wizerunku ? Atak na to , "że jak śmiał" tak "szczytną" akcję zaatakować." PRZECIEŻ TO JAWNA MANIPULACJA I takie postępowanie nie przynosi dobrej famy dla ludzi, którzy szantażem chcą zdobyć AKCEPTACJĘ innych osób, " ludzi dobrej woli " do pomocy zwierzętom. To śmierdzi na kilometr manipulacją TO NIKCZEMNE I FAŁSZYWE POSTĘPOWANIE. I MA ZNAMIONA PRZESTĘPSTWA . ….i tylko spowoduje, że inni którzy byli skłonni pomagać odsuną się na wszelki wypadek od pomocy zwierzętom w ich pojęciu od "błota" aby nie być zabryzganym tym "błotem". Szkoda że zwierzęta i pomoc im jest używana w tak niecnym postępowaniu.

   • siedlczanka dodano 3 lata temu

    WOW ale się uśmiałam.

    Lepiej kup karmę i zawieź do schroniska, bo pisanie Ci nie wychodzi.

    Banery białą stroną wiszą po zewnętrznej stronie, tak aby osoby przechodzące lub przejeżdżające nie widziały wizerunków. Wizerunek jest od strony wewnętrznej, co widać na zdjęciu, ale trzeba odrobinę myśleć.
    Ośmiesza w takim miejscu? Naprawdę pomoc ośmiesza? Ktoś wrzucając to zdjęcie z banerem i pieskiem napisał coś obraźliwego na przewodniczącego? Myślę, że jednak zwierzoluby mają ważniejsze rzeczy na głowie niż zastanawianie się na tle którego banera robić zdjęcie – to już chyba za duże ego osoby piszącej (czyżby rodzina przewodniczącego?)
    I radzę sprawdzić w słowniku znaczenie słowa MANIPULACJA zanim się go użyje bo potem się tylko człowiek ośmiesza.

    A jeśli przewodniczący nic nie wiedział o banerze, to naprawdę nic nie stało na przeszkodzie aby zadzwonić, napisać i kulturalnie się zapytać czemu on tam jest, kto go przywiózł itp. A nie straszyć sądem, bo klasy nie pokazał.

    I jakby ktoś miał kraść banner by kogoś ośmieszyć to na pewno by go do schroniska nie zawiózł – są inne sposoby na ośmieszenie. Oddanie banerów dla zwierząt jest raczej na plus, więc wątpię by ktoś kto nie lubi przewodniczacego chciał mu zrobić dobrze.

    • widzę ,widzę Siedlczankę też dodano 3 lata temu

     "Tak , Tak , Tak, tylko Ty umiesz pisać, Jasne, Reszta to "miernoty i nieuki.. Siedlczanko, Ty tylko wiesz i umiesz wszystko najlepiej. Inni to ., może niech karmę kupią .. .." Znamy już te narrację. Wszyscy nie mają racji bo "Twoje jest Twojsze.".

     • siedlczanka dodano 3 lata temu

      Ale jakieś konkretne odniesienie do tego co napisał będzie czy tylko tyle?
      "Reszta to "miernoty i nieuki.. " – no to już sam/sama o sobie i innych napisałaś/napisałeś, więc…

 2. Ego dodano 3 lata temu

  Panie Heniu, Pańskie ego niedługo Panu wybuchnie!

 3. e tam dodano 3 lata temu

  Nie bronie pana Niedziółki bo to "emocjonalny człowiek"
  przekonałem się na własnej skórze.
  Ale drodzy Zwierzolubi baner ma dwie strony, zdjęcie i białą. Pieskowi to obojętne a można było uniknąć głupiej sytuacji.

  • Oj tam dodano 3 lata temu

   Popieram

  • A nie dodano 3 lata temu

   A nie wiadomo, może zwierzaki dostałyby nerwicy ? Taki widok ?

  • Galom dodano 3 lata temu

   Łatwo powiedzieć ale jakby dziewczyny odwróciły baner w drugą stronę to twarz Pana przewodniczącego widzieliby wszyscy przejeżdżający drogą ponieważ tak ustawione są kojce że nie ma żadnych drzew jest tylko trawa, parę metrów od kojca ogrodzenie i droga więc nie wiem która wersja jest lepsza.

  • Kierowca dodano 3 lata temu

   Dopiero by była afera jakby pieski zaczęły "podlewać" zdjęcie…

 4. Super! dodano 3 lata temu

  Obwieszacie miasto swoimi mordami i nie pytacie się nas czy mamy chęć oglądania waszych facjat. Zwierzoluby pięknie pokazały ,że jednak można z tego nikomu niepotrzebnego obrazka coś zrobić. Szpecicie całe miasto i przejazd przez Siedlce w czasie kiedy pchacie się do koryta i piszecie pod tymi zdjęciami jakieś frazesy to WYCZYN!

 5. Zwierzolubna dodano 3 lata temu

  Jak już się d…. posadziło na stołku,to i w głowie się pomieszało. Jeśli ktoś nie kocha zwierząt, jest nic nie wartym człowiekiem. Czy Pan wie,co to empatia i ludzki odruch? Po Pańskim zachowaniu widzę, że te uczucia są obce i niezrozumiałe. Przez to chore ego, może się przewrócić stołeczek i d… zaboleć.

 6. Wtajemniczony dodano 3 lata temu

  Najgorszy w tym jest fakt, że banery dali zwierzolubom bezpartyjni i lepsi nie zauwazajac, ze w sród nich są zajumane banery niedziólki .??? To sie kupy nie klei, i jeszcze ta przypadkowa focia na tle baneru na fb. Marna prowokacja. Zwierzoluby powinny wyraznie powiedziec, kto im przekazal ten baner przecież rodo ich nie obowiązuje.

 7. Klasyk dodano 3 lata temu

  PiS także udostępniał bilbordy widać na jednym ze zdjęć specjalnie wszedłem zobaczyć na fb.

 8. ztejsamejstrony dodano 3 lata temu

  Jeśli ktoś przekazał baner ze swoim zdjęciem to te "zwierzoluby" powinni trochę mieć wyczucia i kultury. Jeśli ktoś nie przekaz baneru osobiście to już jest skandal i pewnie pan Niedziółka wygrałby w sądzie. "Zwierzoluby" nie szanują człowieka więc może te zwierzęta, którymi się opiekują nie są szczęśliwe.
  Szczekanie słychać z daleka.

 9. Maria dodano 3 lata temu

  Każdy by się wkurzył, gdyby bez jego wiedzy zrobiono coś takiego. Niedziółka to porządny człowiek.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?