SPIN

Cztery nowe samochody

Aneta Borkowska wtorek, 18 grudnia 2018, 12:06 Siedlce

Trzy Ople Mokka i jedna terowa Toyota trafiły dzisiaj do komendy miejskiej policji w Siedlcach. Auta będą na wyposażeniu komisariatów w Skórcu, Mokobodach, Mordach i w gminie Siedlce.

– Nowe samochody to większe bezpieczeństwo dla nas policjantów jak i szybsze dotarcie na interwencje – mówi komendant Andrzej Dziewulski.

Terenowa toyota z mocą silnika około 170 koni mechanicznych z napędem na cztery koła, która będzie na wyposażeniu komisariatu w Mordach to w tej chwili jedyne tego typu auto w siedleckiej komendzie. Samochód ma też dodatkowe wyposażenie holownicze, dzięki czemu w razie potrzeby może być wykorzystywany na przykład przy akcjach straży pożarnej do przeciągania łodzi ratunkowej.

Auta zostały sfinansowane przez Urzędy Gminy leżące na terenach podległych tym komisariatom. Zakup najdroższego auta – Toyoty Hilux był możliwy dzięki środkom uzyskanym z Urzędów Gmin oraz Komendy Głównej Policji, a także Komendy Wojewódzkiej Policji z/s w Radomiu.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?