SPIN

Sitnik. Odwołuje i nie komentuje

redakcja środa, 19 grudnia 2018, 07:56 Siedlce

Prezydent Siedlec zmienił skład rady nadzorczej Zakładu Utylizacji Odpadów, ale nie chce powiedzieć dlaczego.

Zarządzeniami z 13 grudnia Andrzej Sitnik odwołał z rady nadzorczej trzech reprezentantów miasta: Mirosława Symanowicza (przewodniczący), Krzysztofa Dębińskiego (wiceprzewodniczący) i Cezarego Starczewskiego. Na ich miejsce tego samego dnia nowy prezydent powołał Macieja Klepackiego (przewodniczący), Jacka Kobylińskiego i Tomasza Włodarczyka.

Swoją funkcję w radzie jako reprezentantka Siedlec zachowała Maria Bereska.

Andrzej Sitnik poproszony przez nas o komentarz, odmówił go. Stwierdził, że sprawy personalne są trudne, że potrzebuje jeszcze czasu na przekazanie wyjaśnień. Dodał, że w bliżej nieokreślonym czasie („niedługo”), zorganizuje konferencję prasową poświęconą sytuacji w spółce.

Przypomnijmy, że Zakład Utylizacji Odpadów nie ma prezesa. Z pełnienia tej funkcji, 28.listopada zrezygnował Mariusz Gruda.

Rada nadzorcza ZUO składa się siedmiu osób – Siedlce mają czterech reprezentantów, a po jednym gmina Siedlce, gmina Suchożebry i miasto Sokołów Podlaski.

Fot. Tygodnik Siedlecki

12 komentarzy

 1. Wyborca dodano 3 lata temu

  Brawo Panie Sitnik, widzę że mój głos nie został zmarnowany. Niech Pan robi dalej porządki – czas na resztę spółek i urząd.

  • Pisek dodano 3 lata temu

   Przypadek , żw RN zasiada członek PSL ? prezes będzie też z PSL – niedawny starosta Siedlcecki -wiec po co ten konkurs , żadnych wymagań, wizji rozwoju ….. błędy w ogłoszeniu o konkursie " rozmowy z kandydatami 5 stycznia 2018 roku " amatorka i dalej Polityka jakie BS

 2. redakcjo... dodano 3 lata temu

  Pan Prezydent nie musi niczego wyjaśniać i komentować. Zgodnie z prawem może w każdym czasie dokonać zmian w składzie Rady Nadzorczej jak i Zarządu. Tak stanowi prawo. Ot co.

  • dobre dodano 3 lata temu

   Jest coś takiego jak prawo prasowe. A wychodząc z takiego założenia jak Pan/i to żaden poseł, prezes, prezydent, minister, premier nie musi w ogóle nic mówić. Ludzie Wy jesteście nie dość, że niedouczeni to jeszcze śmieszni, niekonsekwentni.
   Bo pewnie nie przeszkadzało Panu/i że były prezydent W. Kudelski wymigiwał się od odpowiedzi ?

 3. czy to pewne bo inf. różne dodano 3 lata temu

  SPIN: "Prezydent Siedlec zmienił skład rady nadzorczej Zakładu Utylizacji Odpadów."
  Tygodnik Siedlecki: "Prezydent Siedlec Andrzej Sitnik zdecydował o odwołaniu trzech przedstawicieli miasta w Radzie Nadzorczej Przedsiębiorstwa Energetycznego".

  Więc jak jest? Może w PEWiK i MPK również?

  • K dodano 3 lata temu

   A moze i tu i tu odwołał?

 4. merytoryk dodano 3 lata temu

  jakie doświadczenie i kompetencje mają powołani ?

 5. Pap dodano 3 lata temu

  Nie pamiętam żebym Kudelski komukolwiek tłumaczył zmiany personalne. Widocznie dobro zakładu tego wymagało

 6. Roman dodano 3 lata temu

  Pan Sitnik w swoim obłędzie i krucjacie przeciwko poprzednikom odwołał przedstawicieli rad nadzorczych w dwóch Spółkach, a na ich miejsce powołał młodych radców prawnych z zerowym doświadczeniem w Spółkach Miejskich czy Skarbu Państwa. To nie jest dobra zmiana.

  • do Roman dodano 3 lata temu

   "Pan Sitnik w swoim obłędzie…"
   Jesteś normalny?

 7. Marcin dodano 3 lata temu

  Czekam aż weźmie się za emerytów pracujących w szkołach, bo to żenada, aby szkoły były przechowalnią emerytów, z których uczniowie się śmieją. Pan Prezydent Sitnik sam był nauczycielem i wie co się wyprawia. Moje dziecko musi wysłuchiwać obgadywania i wyśmiewania innych nauczycieli i innych ludzi, przez zakompleksionego pana profesora z informatyki. A dyrektor nic z tym nie robi… pewnie też czeka do emerytury i ma to w du…ie

  • Marek dodano 3 lata temu

   Gdzie się Marcinku wychowałeś, że nie szanujesz ludzi starszych od siebie?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?