SPIN

Zgniatanie odpadów ułatwia recykling

Aneta Borkowska środa, 19 grudnia 2018, 13:23 Społeczeństwo

Rocznie do Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Woli Suchożebrskiej trafia około 100 000 ton różnego rodzaju odpadów. Zdecydowana większość to odpady komunalne, gdzie prym wiodą różnego rodzaju opakowania.

Zakład Utylizacji Odpadów w Siedlcach poprzez kampanię „Siedlce? Naturalnie!” regularnie przypomina mieszkańcom o konieczności segregacji odpadów. Tym razem jednak na świeczniku pojawił się nowy problem – zgniatania odpadów.

Podczas segregacji należy pamiętać o zmniejszaniu objętości naszych śmieci. Ceny transportu surowców mają ogromny wpływ na: koszty recyklingu, czy odbioru odpadów z gospodarstw domowych. Mniej kursów śmieciarki oznacza także czystsze powietrze czy w dalszej perspektywie lepszą jakość dróg. To także ogromna wygoda dla domowników: mniejsza objętość oznacza więcej miejsca w koszu, a co za tym idzie rzadsze wizyty w śmietniku.

Dlatego w Siedlcach powstały 2 instalacje: przy Parku Wodnym Siedlce oraz przy Placu Gen. Sikorskiego, które mają za zadanie edukować oraz przypominać o konieczności zgniatania odpadów. Każda z gablot ma 2 komory: w jednej znajdują się butelki i puszki zgniecione, a w drugiej niezgniecione. Liczba opakowań w obydwu jest taka sama. Każdy mieszkaniec na własne oczy może zobaczyć, jak duża jest różnica w objętości.

Szczególnie w okresie przedświątecznym, gdy ilość odpadów drastycznie rośnie należy pamiętać o konieczności ich zgniatania. Zadbajmy o to w domu i zapomnijmy na zawsze o przepełnionych śmietnikach.

reklama ZUO Siedlce

Możliwość komentowania jest wyłączona.