SPIN

Trwa akcja zima

Aneta Borkowska czwartek, 3 stycznia 2019, 08:22 Siedlce

Zima wróciła, a wraz z nią apel do mieszkańców, aby odśnieżali chodniki. Naczelnik wydziału dróg siedleckiego ratusza Wojciech Cylwik przypomina, że razem ze śniegiem na właścicieli posesji spadają obowiązki.

– Wszystkie chodniki, które znajdują się przy posesji muszą być odśnieżane przez mieszkańców czy właścicieli. To jest obowiązek ustawowy – tłumaczy.

Za nieodśnieżenie chodnika przy posesji grozi grzywna w wysokości od 20 zł do 5000 zł. Dziś w pogotowiu są także drogowcy. Firma odpowiadająca za zimowe utrzymanie dróg, odśnieża miasto w odpowiedniej kolejności.

– To przede wszystkim wiadukty i tunel pod torami, główne skrzyżowania i ronda – wyjaśnia naczelnik. – Akcja powinna rozpocząć się 4 godziny po ustaniu opadów, ale my rozpoczynamy ją praktycznie z rozpoczęciem opadów – dodaje.

Umowa na zimowe utrzymanie dróg została podpisana z PUK Serwis na trzy lata. Ten sezon jest ostatnim. W przyszłym roku Siedlce ogłoszą kolejny przetarg.

fot. arch

9 komentarzy

 1. obserwator dodano 3 lata temu

  Godzina 10. Dojazd do ronda Kazimierzowska oblodzony, dojazd do ronda przy straży oblodzony.
  15 – niewiele lepiej.
  Koleiny, błoto pośniegowe, lód na dwupasmówce.
  A śnieg dopiero zaczął padać.
  Ale wygląda na to, że lepiej mieszkańców straszyć mandatami za nieodśnieżanie chodników niż solidnie zadbać o bezpieczeństwo pieszych i kierowców.

 2. Maria dodano 3 lata temu

  Chyba po roznych Siedlcach jezdzimy, bo wyjatkowo dobrze odsniezone

  • obserwator dodano 3 lata temu

   Może i odśnieżane, ale pozostawione błoto pośniegowe, koleiny i lód na odcinkach jezdni (nieposypanej choćby piaskiem) mogą być zdecydowanie bardziej niebezpieczne niż kilkucentymetrowa warstwa śniegu (bez lodu pod spodem).

 3. Mieszkanka dodano 3 lata temu

  Drogi są w całkiem dobrym stanie 👍🏻

 4. Mieszkaniec dodano 3 lata temu

  Do mieszkanki-a wchodzi Pani z domu?proponuje spacer a nastepnie opinie.Jest tragicznie.
  .

  • Mieszkanka dodano 3 lata temu

   Na ulicach których się poruszam jest ok. Park jest zasypany, dziś byłam na spacerze.

 5. Mirszkaniec dodano 3 lata temu

  Jest tragicznie.gdzi jest nadzor

 6. Prezesi SSM-obudzcie się dodano 3 lata temu

  Panie Prezesie Okliński- co z Pana nadzorem?.całe 1000 lecie zasypane-chodniki z śniegu i błocie,uliczki osiedlowe-lodowisko.Na Zebraniu dostaniesz Pan – nagrode

 7. Niepokorny dodano 3 lata temu

  Oś.Warszawska – zasypana.Przedarłem sie do mamy na oś.Dreszera do rodziny- inny świat-drogi odśnieone i chodniki-posypane ciągi komunikacyjne piaskiem- można jak sie dba o mieszkańców.Panie Prezesie czy oś.Dreszera to już nie należy do Siedleckiej Spółdzielni ?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?