SPIN

Radni debatują o cięciach

Aneta Borkowska środa, 9 stycznia 2019, 18:50 Siedlce

W urzędzie miasta trwa w tym momencie komisja sportu i kultury, która jest jednocześnie debatą o cięciach w siedleckim budżecie zaplanowanych na ten rok.

W urzędzie miasta są niemal wszyscy radni, naczelnicy wydziałów, dyrektorzy placówek kulturalnych i przedstawiciele klubów sportowych.

Przypomnijmy oszczędności mają wynieść prawie 18 milionów złotych. Prezydent miasta przypomniał, że rocznie grubo ponad 2 miliony idzie na stypendia sportowe dla zawodników, którzy grają w seniorskich klubach, ale nie są siedlczanami – obecnie jest ich około 70. Z kolei zrezygnował z planowanych na 300 tysięcy złotych cięć w miejskiej bibliotece. Teraz ma to być 150 tysięcy.

Debata ma pomóc w dopracowaniu projektu tegorocznego budżetu i umożliwić jego szybkie uchwalenie. Przypomnijmy – uchwały nie ma, bo na grudniowej sesji radni z list PiS zdjęli z porządku obrad punkt dotyczący głosowania.

Spotkanie można oglądać on-line na stronie internetowej miasta TUTAJ

Pozytywną opinię dla projektu budżetu wraz z poprawkami wyraziło 11 z 16 radnych komisji.

24 komentarze

 1. piotr dodano 3 lata temu

  radni …wasze wynagrodzenie od mista o połowę …żądamy !!!

  • Ok dodano 3 lata temu

   Ale Tobie też o połowię zdejmiemy i zgadzamy sie 🙂 ci*ot*ko

   • ktos dodano 3 lata temu

    i po co obrażasz panie ok jak zaciskamy pasa to wszyscy. Obetną pensje radnym to zobaczymy ilu wystartuje w następnych wyborach

    • y. dodano 3 lata temu

     Radni po to mają w miarę godnie zarabiać, aby się starali. Jak się będą starać, to i oszczędności będą z innych źródeł. Diety radnych to kropla w morzu, a ich obcięcie jest drogą donikąd.

     • Sami dodano 3 lata temu

      Sami sobie odetną wszystko: dotacje na sport, kulturę, swoje diety, zlecenia z klubów sportowych
      jeśli nie zagłosują z budżetem.
      Jeden to już zrozumiał i na komisji zagłosował za.
      Jeśli nie zrozumiał to mu tak kazali.

     • do y dodano 3 lata temu

      to wymyśliłeś. to żeby się starać też powinienem godnie zarabiać. Jak się nie staram to mnie z roboty wywalą a ich dopiero za 5 lat. Podobno do polityki nie idzie się dla kasy. Wiem, że to kropla ale pokazaliby że im zależy.

 2. obserwator dodano 3 lata temu

  +1

 3. obserwator debaty dodano 3 lata temu

  prezydencie to co chcą mieszkańcy komunikują radni (przedstawiciele mieszkańców) i ich większość prosze realizować, widać funkcja prezydenta nie jest dla pana, ciągłe patrzenie do tyłu

  • jan dodano 3 lata temu

   Dokąd w RM rządzić będą panowie od fikołków to nic się nie zmieni

 4. Kori dodano 3 lata temu

  Nie sądzę, by radni komunikowali potrzeby mieszkańcow, gdyby to był wolontariat lub symboliczne1000 zł, to byś zobaczył prawdziwie oddanych miastu ludzi, dopóki mają calkiem dobre wynagrodzenie, to raczej dbają o swoje interesy, w tym wypadku PIS-u

 5. Olo dodano 3 lata temu

  Panie obserwator, a gdyby mieszkańcy chcieli uznania, że Ziemia jest płaska to wszyscy mają tylko przyklasnąć? Puknij się w głowę.

 6. Sportofcy dodano 3 lata temu

  Ninka zrzedla klubom sportowym.
  Trochę wstyd teraz żądać kasiorki jak 2 mln idzie na grajkow co nawet nie wiedza gdzie jest plac Sikorskiego.
  Słowem się nie zajakneli 🙂
  Dobrze Panie prezydencie. Niech Pan tnie. Po to na Pana wlosowalismy. Tego oczekujemy. Racjonalnych wydatków

  • Wielki sport. dodano 3 lata temu

   A co ich obchodzą Siedlce, pieniądze i noszenie na rękach.

 7. Anna dodano 3 lata temu

  Wczoraj któryś z radnych powiedział, że siedlecki seniorski klub napędza zainteresowanie danym sportem młodszych. Przytoczył przykład Pogoni. Z całym szacunkiem, ale to piłkarze pokroju Lewandowski czy Messi to robią. Może na Pogoń chodzi sporo osób, może kilku młodych chłopców marzy by grac jak jakiś piłkarz z Pogoni. Ale jest garstka. Proszę iść na kosza czy SKK czy MKK, na trybunach pustki. Ale zawodnicy zarabiają po kilka tysięcy tylko ze stypendium z miasta, To jest przecież rozdawnictwo. Dziś grają w Siedlcach jutro w innym mieście. Tyle pieniędzy na fanaberie tak naprawdę. Wczoraj ktoś powiedział ze mamy wysoki poziom tych drużyn. Naprawdę? Pilkarze spadli do II ligi, co to za poziom. SKK na ostatnim miejscu, MKK nie spadło bo nie było spadków w tym roku. Litości za takie poziomy. Rogbiści są w ekstralidze, ale ich tam jest 5 zespołów? No ludzie to jest już smieszne.

 8. Jacek dodano 3 lata temu

  Plan Sitnika i spółki jest prosty. Zlikwidować co się da. Zniszczyć kogo się da. I pokazać wszystkim ten amerykański uśmiech twarzy. (kiedyś mówiło się, że zęby ma jak koń!).

  • Kto kogo dodano 3 lata temu

   Kto kogo kiedy i gdzie niszczył wiedzą wszyscy siedlczanie.
   Nie obrażaj ludzi, "zluzuj majty" i odzywaj się tylko jak Henio dopuści cię do głosu.

 9. Panie Prezydencie prosimy o konkretne decyzje dodano 3 lata temu

  Dlaczego w ramach oszczędności Pani Madziarowa dyrektor biblioteki nie idzie na emeryturę i blokuje stanowisko skoro ma już emeryturę? dlaczego wozi się służbowym samochodem z pracy do domu i do urzędu miasta. Utrzymanie auta nie kosztuje? Tak samo sztucznie powołany jej zastępca Pan Kasjanowicz, tez już może iść na emeryturę. Oszczędności wcale nie trzeba długo szukać. Prośba o działanie

  • y. dodano 3 lata temu

   Konkretne decyzje zapewne będą, ale po audytach. Takie są zapowiedzi.

  • ciekawy dodano 3 lata temu

   Pan Kasjanowicz odchodzi na emeryturę w czerwcu, natomiast jego szefowa o ile wiem jest starsza. Nie wiem czy można zwolnić kogoś ze względu na osiągnięcie wieku emerytalnego, ale jeśli tak to cóż za problem.

  • mariolka dodano 3 lata temu

   Szanowny Panie Prezydencie, Bardzo proszę zająć się tymi pracownikami, którzy zamiast szukać oszczędności zajmują się w godzinach pracy pisaniem plotek na forach internetowych. Może warto sięgnąć po ich IP. Pozdrawiam serdecznie.

   • jednym ruchem i spokój dodano 3 lata temu

    Tak by należało zrobić. Nie trzeba ich tak bardzo szukać, przecież ich (tych zażartych i wykonujących nadal polecenia partii) jest tylko kilku.

 10. Konstytucja - Ustawa Zasadnicza dodano 3 lata temu

  w rekach tych osob powinna parzyc !!!

  • popieram dodano 3 lata temu

   popieram.
   Czy ukochany radnej może być prezesem spółki miejskiej?

 11. kibic siedlecki dodano 3 lata temu

  W całej rozciągłości: komentarz Anny jest bardzo aktualny.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?