SPIN

Spadek „Prusa”, awans „Królówki”

Aneta Borkowska czwartek, 10 stycznia 2019, 06:57 Siedlce

Miesięcznik „Perspektywy” opublikował wyniki Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2019.

Wśród 1000 najlepszych liceów ogólnokształcących w kraju na liście znalazły się cztery siedleckie oraz wśród 500 dwa technika.

Szkoły zostały ocenione przy pomocy kilku kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. W przypadku techników dodatkowo oceniane są wyniki egzaminu zawodowego.

Spadek o kilkadziesiąt oczek zanotowało I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa. Szkoła spadła na 79 lokatę.
Powody do zadowolenia może mieć za to II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Świętej Królowej Jadwigi (w zeszłym roku na 297. miejscu). W aktualnym zestawieniu szkoła plasuje się na 171 lokacie.

763 miejsce zajmuje I Katolickie Liceum Ogólnokształcące, a 999 IV LO im. Hetmana Stanisława Żółkiewskiego.

Według rankingu najlepszym technikum w naszym mieście jest Technikum nr 2, które zostało sklasyfikowane na miejscu 142. W roku ubiegłym szkoła znajdowała się na miejscu 69, co oznacza duży spadek. Na 189 miejscu jest Technikum nr 1.

źródło: Perspektywy

9 komentarzy

 1. Prusak dodano 6 lat temu

  Prus najlepsza szkoła…to jakaś kpina. Gdyby nie inteligencja uczniów i korki opłacane przez rodziców, to byłaby przeciętna szkoła i taką powinna być. Starzy nauczyciele, którym nie chce się dokształcać, chyba pracę z uczniami traktują jak karę lub przymus, emerytowana anglistka, która z angielskim nie ma nic wspólnego, emerytowany informatyk, który uwielbia obrabiać zada innym nauczycielom na lekcjach i sam się wywyższać, w żenujący sposób zaczepia uczniów na przerwach i pierdzieli o sobie, czego to nie potrafi, zakompleksiony i wkleja się w każde możliwe zdjęcie – ale dzięki temu mieliśmy z niego polewkę.
  Większość sądzi, że Prus to "elitarna" szkoła. Może i jest dobra, ale to nie zasługa ludzi tam pracujących. Przyznaje jest kilku zapaleńców, którym chce się z dzieciakami pracować, ale to garstka nauczycieli.
  Pamiętajcie, że ranking jest dzięki uczniom, a ostatnio pojawiła się informacja, że perspektywy fałszowały ranking tej "zacnej" placówki.

  • Nauczyciel Prusa dodano 6 lat temu

   A nie wstyd to kolego na Kolegę głupoty wypisywać? WSTYD

  • Grzegorz dodano 6 lat temu

   Przykro się czyta takie rzeczy. Chyba ktoś wylał swoją frustrację nie patrząc, że krzywdzi innych. Nie wiem czy dobrze to określę ale widać w tym "małość" tej osoby. W dodatku pisze to anonimowo jak ostatni tchórz.
   Odkąd pamiętam Prus zawszwe był dobrą szkołą. Miał swoją renomę. To od uczniów w dużej mierze zależało jak się uczyli, jakie mieli ambicje. Kadra Profesorska zawsze była na najwyższym poziomie. Surowo byłem czasem oceniany ale nie mam do nikogo pretensji, inaczej niż ktoś kto pisał ten paszkwil.
   Pretensje miej Kolego do siebie i znajdź odwagę, stań teraz przed ludźmi, których obraziłeś i powiedz im to prosto w oczy.

 2. Królowka dodano 6 lat temu

  Dobrze, że wkoncu udało się trochę przebić królowce bo coraz więcej pracy wkładamy w nasze wyniki 🙂

 3. gosc dodano 6 lat temu

  o jej a co sie stalo z żółkiewski ledwo sie miesci w rankingu

 4. Elżbieta Wojnarowicz/Prusaczka dodano 6 lat temu

  Nigdy nic złego na nikogo nie napisałam, ale jeśli ktoś pisze takie bzdury o mojej szkole i moich profesorach to muszę nazwać go ś….. niech się domyśli.
  Nie jestem w stanie napisać słów jakie przychodzą mi do głowy, bo nie tak zostałam wychowana.
  Jak można opowiadać takie bzdury o człowieku który od tylu lat uczy , wychowuje i zawsze pomaga uczniom…
  Setki absolwentów szkoły są wdzięczni za to co dała im ta szkoła i jej nauczyciele.
  Zawsze była i będzie najlepsza .
  Tak jak najlepszy będzie emerytowany nauczyciel informatyki 😁

 5. Natalia Kordecka dodano 6 lat temu

  Owszem, sukces zależy od uczniów bo i najzdolniejsza młodzież jest do tej szkoły przyjmowana. Z całą resztą się nie zgadzam. Nie ma takiej szkoły, w której wszystkich nauczycieli jednakowo mocno się kocha i szanuje, ale PRUS to zawsze była najlepsza szkoła w Siedlcach i jest nią do dziś. W większości kadra nauczycielka jest bardzo mocno oddana swoim uczniom, słucha ich pragnień, marzeń i pomaga, kieruje na odpowiednie ścieżki rozwoju. Sama jestem tego przykładem, bo tylko dzięki zrozumieniu moich nauczycieli i Dyrektora zaszłam tu gdzie jestem.
  Z pozdrowieniami.

 6. Marek Kordecki/Absolwent dodano 6 lat temu

  Jako absolwent, matura 82 pozwolę sobie zabrać głos w sprawie mojej szkoły i nauczycieli. Prus chyba od zawsze był najlepszym liceum w Sdl. To zasługa wspólna młodzieży i kadry dydaktycznej. Tak się składa, że osoba pisząca pod nikiem "Prusak" próbuje atakować jednego z najlepiej ocenianych przez absolwentów nauczycieli. To jest laurka wynikająca z oceny wielu osób które ukończyły Naszą Szkołę. Zawsze zdobywał najwięcej "Naj". Jeżeli jesteś Prusakiem to nie chowaj się pod nikiem, my piszemy pod swoimi nazwiskami. Pozdrawiam Prusaków-absolwentów, uczniów, nauczycieli i Elę Wojnarowicz.

 7. Absolwentka dodano 6 lat temu

  Ta "emerytowana anglistka" ciągle się dokształca i wśród jej uczniów naprawdę trudno o osoby z wynikiem niższym niż 80% z matury na poziomie rozszerzonym. Prywatnie, mimo swoich twardych poglądów, jest ciepłą i sympatyczną osobą. Pana "Prusaka" chyba po prostu nienawiść zaślepia…

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?