SPIN

Siedlecka „Kolejówka” na podium

Aneta Borkowska poniedziałek, 14 stycznia 2019, 19:19 Społeczeństwo

Końcówka roku 2018 okazała się szczęśliwa dla uczestników projektu „Zawodowo w dorosłość” realizowanego ze środków programu POWER w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Siedlcach.

Popularna „Kolejówka” zdobyła I miejsce w ogólnopolskim konkursie fotograficznym. Konkurs Selfie+ jest okazją dla beneficjentów programów realizowanych przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji do podzielenia się efektami ich pracy.

Eksperci FRSE wybrali najlepsze zdjęcia nadesłane z całej Polski. Wśród nich znalazło się to wykonane przez społeczność ZSP nr 6. A nie było to łatwe.

– Do fotografii wykorzystaliśmy prawie wszystkich uczniów naszej szkoły wraz z nauczycielami, ponieważ każdy z nich marzy skrycie o takim wyjeździe. Nie potrzebny był dron, ani profesjonalny sprzęt. Wystarczyły chęci i pomysł. W projekcie „Zawodowo w dorosłość” założyliśmy mobilność edukacyjną grupy młodzieży na staże zawodowe w Wielkiej Brytanii – podkreśla koordynator projektu,
Joanna Rak. – Zdjęcie konkursowe zgłoszone do konkursu Selfie+ zajęło 1 miejsce w kategorii „Twój projekt w jednym ujęciu” – dodaje.

8 stycznia podczas Ogólnopolskiego Dnia Informacyjnego Programu Erasmus+ oraz Europejskiego Korpusu Solidarności na PGE Narodowy w Warszawie nastąpiło oficjalne wręczenie nagród. Szkoła otrzymała nagrodę rzeczową w postaci profesjonalnego aparatu cyfrowego.

„Zawodowo w dorosłość” jest jednym z projektów europejskich stażów zagranicznych realizowanych w ZSP nr 6. Zakłada on mobilność edukacyjną 41 uczniów i absolwentów w Portsmouth w Wielkiej Brytanii. Przed uczestnikami już druga tura wyjazdu. Życzymy sukcesów na drodze europejskiej kariery.

źródło: ZSP nr 6

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?