SPIN

Sesja budżetowa: są filmy, zastrzeżenia i apel

redakcja wtorek, 15 stycznia 2019, 11:31 Siedlce

W Siedlcach trwa sesja budżetowa. Radni dyskutują o sytuacji finansowej miasta. Przypomnijmy, że zgodnie z propozycjami zmian prezydenta Andrzeja Sitnika cięcia wydatków wyniosły około ponad 16 milionów.

Jako pierwsza głos zabrała radna Marta Sosnowska (PiS), która na sucho przedstawiła najważniejsze liczby tegorocznego budżetu (dochody – 465 mln i wydatki – 459 mln).

Potem na mównicę wyszedł radny Maciej Nowak (PiS) – zapowiedział, że nie może poprzeć nowej wersji budżetu. Przedstawił fragmenty sesji i konferencji, na których prezydent i skarbnik miasta mówili o sytuacji finansowej miasta. Stwierdził, że podczas grudniowej sesji skarbnik mówił, że nieuchwalenie budżetu na koniec roku nie niesie za sobą żadnych konsekwencji po czym na kolejnych konferencjach razem z prezydentem twierdził, że brak uchwały budżetowej sprawił, że był problem z wynagrodzeniami dla nauczycieli.

Komentarze (1)

  1. siedlczanin dodano 3 lata temu

    I jak tu wierzyć ?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?