SPIN

Inwestycja przesunie się o trzy miesiące

Aneta Borkowska piątek, 18 stycznia 2019, 11:42 Siedlce

Jedna z większych inwestycji w szpitalu miejskim w Siedlcach zakończy się trzy miesiące później niż planowano. Chodzi o przebudowę bloku operacyjnego, oddziału anestezjologii i intensywnej terapii oraz budowę oddziału rehabilitacji kardiologicznej.

– Po raz trzeci przesunęliśmy termin składania ofert – mówi dyrektor Mirosław Leśkowicz. – To są bardzo skomplikowane procesy, bo dotyczą rozwiązań w zakresie klimatyzacji, wentylacji czy też systemu ogrzewania. Dodatkowo były wnioski od zainteresowanych firm odnośnie przesunięcia terminu wykonania. Wszystko to dlatego, że trwa okres remanentów i firmy nie mogą dostać się do ofert dużych hurtowni – dodaje.

Placówka dostała zgodę na zmianę terminu wykonania inwestycji z połowy sierpnia, na przełom listopada i grudnia tego roku. A prac będzie dużo, bo poza remontem istniejących oddziałów będzie też budowa nowego: rehabilitacji kardiologicznej.

– Oddział składał się będzie z 15 łóżek opieki stacjonarnej i 10 łóżek opieki ambulatoryjnej – mówi Leśkowicz. – Pacjenci na ten oddział mogą trafiać zarówno z naszego oddziału jaki i z innych placówek po uzyskaniu skierowania – dodaje.

Oddział rehabilitacji kardiologicznej to nowość w naszym regionie. Będą trafiać tam między innymi zawałowcy i pacjenci po operacjach.

– Pacjenci będą mieli ćwiczenia z rehabilitantami i sesje z psychologami – zaznacza ordynatorka kardiologii Hanna Wilk-Manowiec. – Dodatkowo będziemy uczyć ich zdrowego odżywiania i nawyków pod okiem dietetyka – dodaje.

Koszt całej inwestycji szacuje się na około 12-13 milionów. Ponad 9 to pieniądze unijne.

Komentarze (1)

  1. Nikoś dodano 3 lata temu

    A kiedy plac między punktem krwiodawstwa a oddziałem zakaźnym. Tam to dopiero jest sajgon.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?