SPIN

Kara za złe odśnieżanie miasta

Aneta Borkowska poniedziałek, 21 stycznia 2019, 06:45 Siedlce

Blisko 50 tysięcy złotych kary umownej zostało nałożone na firmę odpowiedzialną za zimowe utrzymanie dróg. Władze Siedlec nie były zadowolone z tego jak w grudniu była prowadzona akcja.

– W takich miejscach jak wiadukty, podjazdy, tunel czy główne skrzyżowania my oczekujemy reakcji natychmiastowej – mówi naczelnik wydziału dróg Wojciech Cylwik. – W naszej ocenie wykonawca nie wywiązał się z umowy, a akcja nie była prowadzona tak jak należy – dodaje.

Problemy miały pojawić się w pierwszych dniach grudnia, a kolejne w połowie. W efekcie, podczas rozliczania faktury za grudzień miasto nie zapłaciło za kilka dni odśnieżania.

– Pracownik wydziału dróg ocenia sytuację na bieżąco, prowadzimy notatki z takiego dnia i otrzymujemy od firmy raporty. Potem sprawdzamy czy to jest w naszej ocenie wystarczające czy nie – tłumaczy naczelnik.

Miesięcznie na akcję zimową Siedlce wydają 500 tysięcy. Akcja zaczyna się 1 grudnia i trwa do końca marca. Umowa na zimowe utrzymanie dróg została podpisana na trzy lata. Ten sezon jest ostatnim.

fot. arch redakcji

11 komentarzy

 1. jazda jak po poligonie dodano 3 lata temu

  Do dziś są ulice na których nie było przez całą zimę pługu i piaskarki. Leży na nich gruba warstwa lodu i tylko czekać aż wydarzy się tragedia. Zapraszam na ul. Okopową gdzie po pierwsze ogromne doły, po drugie lód. Zaraz ktoś powie, że to droga gruntowa, tak zgadza się, ale gdyby była częściej wyrównywana na jesieni takich dołów by nie było. Jeśli wyrównywana jest sporadycznie to w sezonie zimowym jest po prostu makabra, doły których ze względu na temperaturę nie da się wyrównać gdy jest mróz i lód i brak posypywania powodują, że ulicę należałoby wyłączyć z ruchu. Okopowa to ulica przy której brak domów ale ulica po której jeździ codziennie ogromna ilość samochodów.

 2. aaa dodano 3 lata temu

  no nie powiem, zaimponowało mi to. Poprzednie władze chyba bały się zainterweniować kiedy niektóre spółki odwalały kiche

 3. BRAWO dodano 3 lata temu

  Nadszedł czas na Porządki wśród dawnych zwolenników władzy

 4. dojście do peronu na stacji kolejowej dodano 3 lata temu

  Uprzejmie proszę również o zwrócenie uwagi na odśnieżanie i posypanie piaskiem dojścia pieszego do peronów od ronda do tunelu.

 5. ciekawy dodano 3 lata temu

  Jeśli miasto chce zaoszczędzić w rozliczeniach z PUK to proponuję parę kursów po siedleckich ulicach. Od razu widać która posypana a która nie. Tam gdzie było sypane lodu brak.

 6. y. dodano 3 lata temu

  No i pięknie! Koniec cwaniactwa.

 7. Panie Cylwik dodano 3 lata temu

  Jest pan na tym stanowisku nie pamiętam już od kiedy – ale na pewno od dawna.
  Proszę uświadomić mieszkańców, czy w latach ubiegłych były również takie kontrole i czy były kary umowne nakładane na PUK?
  Coś mi się wydaje, że nie.
  Zatem rodzi się pytanie: kto zaniedbał swoje obowiązki w poprzednich latach?

 8. lokator NOWY ŚWIAT dodano 3 lata temu

  Morze ktoś posypie chodniki na Nowym Świecie bo PUK O chodnikach zapomniał a kasę bierze za odśnieżanie i posypywanie jest ślisko można wieczorem nogi połamać

 9. pracownik dodano 3 lata temu

  Brawo! Nowa władza i od razu widać porządki po poprzedniej, która jak widać nic nie robiła. Może kara nałożona w końcu na PUK przyniesie coś dobrego bo Miasto po opadach śniegu tylko w 50% jest odśnieżane. Niektóre ulice w ogóle przez cały okres zimy nigdy nie widziało solarki. Kontrola tego co robi PUK jak najbardziej na tak bo sprzęt, który powinien odśnieżać wcale nie jeździ. Ostatni sezon Akcji??? Uff miejmy nadzieję, że ostatni w ogóle!

 10. xyz dodano 3 lata temu

  no niestety ale profesjonalne firmy za takie pieniądze nie odśnieżą ulic no ale jak chcemy żyć w ułudzie, to wystarczy się przejechać po mieście – konkludując tzw miasto udaje że płaci za odśnieżanie a firma bez zaplecza udaje że odśnieża a na drogach dramat niech sobie kierowcy radzą to w końcu blacharz po ich stronie lub ubezpieczyciela

 11. trochę zdegustowany dodano 3 lata temu

  proszę się nie podniecać gdyż słyszałem na którejś komisji od tzw naczelnika wydziału dróg , że drogi mają być przejezdne a nie czarne więc o co chodzi , tak naprawdę to trzeba mieszkańców rozliczać z odśnieżania nie swoich chodników i tyle

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?