SPIN

Sukcesy uczniów „Budowlanki”

Aneta Borkowska czwartek, 24 stycznia 2019, 14:17 Społeczeństwo

W sobotę (12 stycznia) roku w Mińsku Mazowieckim odbyły się okręgowe eliminacje XLVIII Edycji Turnieju Budowlanego „Złota kielnia” dla województwa mazowieckiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.

Uczniowie naszej szkoły, jak co roku, licznie reprezentowali szkołę w następujących kwalifikacjach: montaż systemów suchej zabudowy /B.05/ Piotr Jastrzębski kl. I ZA / wykonywanie robót malarsko- tapeciarskich /B.06/ Przemysław Kojtek kl. II ZA i Kondrat Jakub kl. II ZA / wykonywanie robót związanych z montażem i remontem instalacji sanitarnych /B.09/ Bartłomiej Płatkowski kl. II ZC

Każdy z uczestników eliminacji okręgowych rozwiązuje test 40 pytań oraz zadanie problemowe dotyczące swojej kwalifikacji. Sześciu najlepszych uczniów w kraju z każdej kwalifikacji będzie rywalizować o miejsca na eliminacjach centralnych w dniach 13.02-15.02. 2019 r w ramach Targów Budownictwa BUDMA 2019 w Poznaniu.

Po raz kolejny uczniowie ZSP nr5 w Siedlcach okazali się najlepsi w kwalifikacji B.06 wykonywanie robót malarsko -tapeciarskich. Jakub Kondrat zajął 1 miejsce, a Przemek Kojtek 2 miejsce wśród 95 uczestników z całej Polski w tej kwalifikacji. Jest to wspaniały sukces.

Dodatkowo w Poznaniu nasi uczniowie będą rywalizować o zaszczytny tytuł ” Młody Malarz Roku Dekoral Professional 2019 „, który otrzyma zwycięzca finału centralnego Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia” w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie w kwalifikacji B.06 wykonywanie robót malarsko-tapeciarskich.

źródło: ZSP nr 5

Komentarze (1)

  1. Mariola dodano 3 lata temu

    Gratulacje. Życzę sukcesów w Poznaniu.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?