SPIN

Będzie podwyżka za śmieci

Aneta Borkowska piątek, 25 stycznia 2019, 12:49 Aktualnie, Siedlce

Radni przegłosowali projekt uchwały dotyczący wysokości opłat za śmieci.

Od kwietnia za odpady segregowane każda osoba będzie płaciła 12,5 złotego a za zmieszane 25 zł. W tej chwili jest to odpowiednio 8,5 złotego i 17 złotych.

Za podwyżkami zagłosowało 10 radnych, 6 było przeciw, 7 wstrzymało się od głosu.

6 komentarzy

 1. dk dodano 3 lata temu

  A z czego wynikają tak wysokie podwyżki? Według mnie z nieudolności urzędników, którzy zamiast wziąść się do roboty cedują na innych swoje obowiązki. Gdy wcześniej sam zawierałem umowę na odbiór odpodów, jeśli odbiorca nie wywiązywał się z obowiazków zmieniałem umowę i brałem innego odbircę.
  Po drugie urzędnicy obciążają odbiorców zbędną statystyką, którą powinni sami wykonywać. Taki PUK czy ZUO zrobi to bo inaczej nie może brać udziału w przetargu, ale sobie to doliczy do oferty, bo musi wykonywać więcej pracy. I po trzecie urzędnicy nic nie robią żeby wyegzekwować to co mają w umowie, tylko zbywają mieszkańców, że tak jest i nie będą nic robić. I jeszcze obciążają inne podmioty np. Spółdzielnię mieszkaniową czy innych administratorów biurokracją związaną z naliczaniem opłat.

 2. ooo dodano 3 lata temu

  kto glosowal za a kto przeciw ?

 3. obserwator II. dodano 3 lata temu

  Nadejdzie może kres przywozu odpadów z terenów wiejskich do miasta i mieszkańcy bloków będą pilnowali jak to "mieszkańcy"terenów pod siedleckich mając dostęp do wiat śmietnikowych wspólnot mieszkaniowych workami zostawiają odpady i dzięki życzliwości"tatusiów i mamusiów"mamy to co mamy.

 4. Segregacja dodano 3 lata temu

  Podwyżki są związane z jakością segregacji. Ludzie nie potraficie segregować i cena leci w górę. Proste. I tu akurat nie ma winy Sitnika chociaż nie głosowałem na niego.

 5. bezpartyjny dodano 3 lata temu

  Ot, zaczynamy od podatku za śmieci. Kiedy następne i za co? Chcę się mentalnie przygotować.

 6. Z. dodano 2 lata temu

  Czyli na siłę robią ze mnie śmieciarza frajera, muszę segregować i jeszcze drożej za to zapłacić, pracownicy śmietniska przynajmniej mają wynagrodzenie. Producenci tych wszystkich śmieci mają zysk, w sklepach wszystko tak "porządnie" zapakowane, że tych śmieci coraz więcej. Prawie 100 zł. za czteroosobową rodzinę bez segregacji?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?