SPIN

Dobijański: chcę, aby były prezydent zwrócił pieniądze

redakcja piątek, 25 stycznia 2019, 10:58 Aktualnie

Trwa sesja rady miasta. Radny Mariusz Dobijański przygotował projekt uchwały, w którym rada miasta miałaby zobowiązać prezydenta Wojciecha Kudelskiego o zwrot pieniędzy poniesionych na wydrukowanie biuletynu informacyjnego.

Chodzi o materiał, który ukazał się przed wyborami samorządowymi, w którym to Wojciech Kudelski informuje, że nie będzie ubiegał się o fotel prezydenta miasta, ale będzie startował do sejmiku wojewódzkiego. Chodzi o ponad 1700 zł.

Radni nie wnieśli projektu uchwały pod głosowanie. 11 – za 12 – przeciw

4 komentarze

 1. Dobiłsię dodano 3 lata temu

  Człowieku weź się za robotę, a nie bezsensowne zapytania wnosisz do obrad. Zobacz jaki chaos jest na mieście, bierz łopatę i za odśnieżanie!

 2. PIS nie tylko u nas dodano 3 lata temu

  Narobił bałaganu.
  PiS zostawił Przemyśl w finansowej ruinie. Nowy prezydent: Musimy teraz oszczędzać na wszystkim i spłacić 100 milionów
  Eksperci od finansów powiedzieli nowemu prezydentowi Przemyśla Wojciechowi Bakunowi, że w 2021 roku budżet miasta nie uniesie obsługi zadłużenia. Tak potężna wtedy będzie rata.
  Przemyski ratusz po 16 latach zmienił gospodarza. Cztery kadencje należały do prezydenta Roberta Chomy, którego polityczne ścieżki choć kręte, zawsze były związane z ruchami prawicowymi i albo pokrywały się ze śladem PiS, albo szły równolegle. W 2002 roku kandydował, z powodzeniem, na prezydenta z ramienia prawicowego komitetu Przemyśl Razem. Cztery lata potem był już kandydatem komitetu PiS. W 2010 roku startował samodzielnie, bo z Prawem i Sprawiedliwością formalnie się rozstał. Rozstanie było burzliwe, w tle były teczki IPN, ale to nie stanęło na przeszkodzie, by po kolejnych wyborach w 2014 roku jego samorządowe stronnictwo Regia Civitas zawiązało czteroletnią koalicję z PiS w radzie miejskiej. Jego najważniejszym zastępcą został Janusz Hamryszczak, ważny polityk PiS, doktor ekonomii, były dyrektor szpitala, nauczyciel akademicki. W radzie miejskiej PiS miał zdecydowaną przewagę i tak naprawdę to ta opcja rządziła miastem.

 3. Bez pomysłu dodano 3 lata temu

  Panie Dobijański mam propozycję aby pojechał Pan do Marszałka Struzik i tam się wykazał ile przywiezie Pan pieniędzy, a nie głowę zwracasz Pan 1,7tys.zlotych i to nie wiadomo czy ma wartość prawna. Proponuję przestać bić piany tylko wziąść się za rzetelna robotę.

 4. Panie bez pomysłu dodano 3 lata temu

  Wartość prawna pieniędzy – pojęcie z czapy. Warto poczytać.

  Ściganie za wykroczenie następuje do kwoty 525zł. Natomiast za przestępstwo powyżej ww. kwoty. Dotyczy to niektórych czynów zabronionych np. kradzież, zniszczenie mienia.

  Nie bij piany i zacznij myśleć.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?