SPIN

Uczniowie „Kolejówki” na ogólnopolskim kongresie

Aneta Borkowska piątek, 25 stycznia 2019, 07:10 Społeczeństwo

23 stycznia w Warszawie na stadionie PGE NARODOWY, odbył się I Kongres Rozwoju Kolei Przyszłość i Perspektywa. Reprezentacja uczniów siedleckiej „Kolejówki” z kierunku Technik Transportu Kolejowego brała udział w tym prestiżowym spotkaniu.

Decydenci, liderzy opinii publicznej, przedstawiciele organizacji społecznych dyskutowali na tematy najważniejsze dla kolei i jej pasażerów. Poruszono kwestie inwestycji, wykorzystania Funduszy Unijnych i strategii rozwoju.

Delegacja z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Siedlcach uczestniczyła w trzech panelach dyskusyjnych:

  • KOLEJ PATRIOTYCZNA
  • ETOS PRACY KOLEJARZA
  • KOLEJ DLA PASAŻERA

Uczestnikami debat były osoby zajmujące najwyższe stanowiska w rządzie i spółkach kolejowych. Paneliści w czasie debaty odpowiedzieli między innymi na pytania: W jaki sposób polska kolej współcześnie realizuje ideę patriotyzmu? Uczestnicy debat zwracali uwagę na szanse jakie stwarza realizowany obecnie przez Grupę PKP program inwestycyjny dla producentów taboru i firm budowlanych.

Szczególnie interesująca wydała się uczniom dyskusja, dotycząca sposobów zachęcania młodego pokolenie do pracy na kolei.

To już trzecie tak ważne wydarzenie z branży kolejowej, w którym uczniowie siedleckiej szkoły mogli wziąć udział, jako jedna z nielicznych delegacji placówek oświatowych w całej Polsce. Szybki start w preferowanej specjalizacji zawodowej to cel większości młodych ludzi ze szkół technicznych.

źródło: ZSP nr 6

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?