SPIN

Koncerty z cyklu „Spotkania z muzyką. Małe Filharmonie”

Aneta Borkowska wtorek, 29 stycznia 2019, 08:00 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 21 lutego do Sali Białej o godz. 8.30, 9.30 i 10.30 na koncerty z cyklu „Spotkania z muzyką. Małe Filharmonie”.

Jest to całoroczny program edukacji muzycznej przeznaczony dla dzieci z przedszkoli i uczniów szkół podstawowych w wykonaniu Artystów Filharmonii Narodowej w Warszawie. 21 lutego zapraszamy na koncerty „Z blaskiem i precyzją” i „Muzyczne fajerwerki”.

W koncercie dla młodzieży, zgodnie z tytułem, chcemy zwrócić uwagę na bogate możliwości techniczne i walory brzmieniowe sopranu, fletu, fortepianu oraz mistrzowskie wykonawstwo w popisowych utworach z różnych epok. Repertuar zbudowany na wielkich przebojach muzycznych – od baroku do współczesności – jest gwarancją bardzo atrakcyjnego koncertu, który może przysporzyć muzyce poważnej nowych przyjaciół.

Zróżnicowane w swych muzycznych treściach, ale pełne blasku i finezji dźwiękowe „fajerwerki” przygotowaliśmy także dla dzieci. Wszystkich małych słuchaczy chcemy bowiem przekonać o niezwykłości muzycznego świata i zachęcić do jego poznawania.

Wykonawcy: Katarzyna Drelich / Karolina Kowalczyk – sopran, Elżbieta Drozdowska / Agnieszka Rogowiecka – flet, Wojciech Świętoński – fortepian

Każdy koncert poruszający inną tematykę, prezentujący różnych wykonawców prowadzony jest przez jednego, stałego prelegenta. Programy występów są różnorodne, dostosowane do wieku odbiorcy. W przystępny i łatwy sposób podawana jest krótka lekcja historii muzyki ilustrowana utworami wykonywanymi na żywo.

Bilet na 1 koncert – 5 zł za osobę. Opiekunowie GRATIS! Rezerwacja biletów: dział merytoryczny: tel. (025) 794 31 01, kom. 602 377 388 – instruktor Magdalena Czmoch.

Terminy i tematy kolejnych koncertów:
7 marca 2019: Muzyczne portrety – Wojciech Młynarski/Szukając piosenki
4 kwietnia 2019: Tryptyk Polski/Dźwięki, szepty, zgrzyty
9 maja 2019: Z jazzem przez świat
13 czerwca 2019: W kręgu Szekspira/Dawno, dawno temu…

reklama MOK

Możliwość komentowania jest wyłączona.